Korkunç iddia! Kurtarmak isterken başını ezdi
Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, bahçelerine su götürmek için kazılan kanala boru döşemek isterken toprak altında kalan 2 arkadaştan 25 yaşındaki Adem Kurt, kepçe operatörü M.G. tarafından yaralı olarak kurtarılırken, başı kepçenin bomu tarafından ezildiği ileri sürülen 25 yaşındaki Adem Dürge ise yaşamını yitirdi. Jandarma, olayın ardından kepçe operatörü M.G.'yi gözaltına aldı.
GÜNDEM , 08 Aralık 2016 Perşembe, 23:38
Korkunç iddia! Kurtarmak isterken başını ezdi
Derebaşı Mahallesi'nde yaşayan ve Yavansu Mevkisi'ndeki tarlalarına su götürmek isteyen Adem Dürge ve Adem Kurt, bugün saat 16.00 sıralarında kepçe operatörü M.G.'nin yardımıyla çalışmaya başladı. Kepçe ile açılan kanala boru döşemek için inen iki arkadaş, bir anda kayan toprağın altıda kaldı. Kepçe operatörü M.G., iki arkadaşı kurtarmaya çalışırken bir yandan da sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye sağlık ve Aydın İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. 

\"\"

Operatör M.G., iki arkadaştan Kurt'u kepçe yardımıyla toprak altından çıkarmayı başardı. M.G., ardından Dürge'yi de kurtarmak için çalışmalarını sürürdü. Ancak, M.G., toprağı kazmak isterken iddiaya göre kepçenin bomuna başı sıkışan beş aylık evli Dürge, ezilerek yaşamını yitirdi. 

Olay yerine gelen Dürge ve Kurt'un yakınları gözyaşlarına boğuldu. Toprak altında yaralı olarak kurtarılan Kurt, ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alınırken, Dürge'nin cesedi AFAD ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartıldı.

\"\"
Adem Dürge (25)
 
Jandarrma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Dürge'nin cesedi de kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere aynı hastanenin morguna götürüldü. 

Taksirle ölüme sebebiyet verdiği gerekçesiyle kepçe operatörü M.G.'yi gözaltına alırken jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR