Koronavirüs hastasının ev partisine onlarca koronavirüslü!
ABD'nin Ohio eyaletinde yaşayan bir grup üniversite öğrenci, aralarında koronavirüs testi pozitif çıkan ve karantinada bulunması gereken kişilerin de bulunduğu 20 kişi ile birlikte ev partisi düzenledi
DÜNYA , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 10:36
Koronavirüs hastasının ev partisine onlarca koronavirüslü!

Cumartesi günü E.Walnut Caddesi'nde devriye gezen bir polis aracı, karantina kurallarını ihlal ederek çok sayıda insanın bulunduğu partinin düzenlendiği bir evin önünde durdu. Verandada yüksek sesle müzik dinleniyordu ve sosyal mesafe, maske gibi kurallara ise önem verilmemişti. Koronavirüs kuralları gereği, birlikte yaşamayan 10'dan fazla kişinin bir araya gelmesi ise yasak.

Hiç kimsenin maske takmadığı anlaşılan ev sakinlerinin Miami Üniversitesi öğrencisi 20 kişi olduğunu öğrenen polis, şahıslardan birine kimlik kontrolü yaptı.​ Kimlik bilgilerinde koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtilen şahsa polis, bu bilginin doğru olup olmadığını sordu.

Soruyu 'Evet' diye yanıtlayan öğrenciye polis, 'Peki bu ne zamandı?' dedi. Öğrenci ise testin geçen hafta yapıldığını ifade ederek, partiye katılan herkesin koronavirüs pozitif olduğunu söyledi. Karantinada olması gereken gencin durumu tam olarak kavrayamadığı ise, "Bu yüzden evimdeyim" yanıtıyla polisleri de şaşırttı.

Olay, Ohio'daki Oxford Emniyet Müdürlüğü'nün yayınladığı video ile ortaya çıktı.

Miami Üniversitesi, koronavirüs tedbirlerini ihlal eden toplu etkinlikleri, kamu sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle yasaklamıştı. Tedbirlerin ihlalinin, öğrencilerin eğitiminin askıya alınması ile sonuçlanabileceği belirtiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR