KOSGEB'e en büyük destek Bursa'dan
Bursa'da, KOSGEB'in veri tabanına kayıtlı 60 bin KOBİ'nin olduğunu hatırlatan KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan Güngör Genç, "Türkiye'nin 2017 yılı içerisinde en çok destek veren müdürlüğü Bursa'dır. Bu kadar yoğun olmamıza rağmen, geçtiğimiz yıl 46,5 Milyon TL hibe-destek vermişiz. Bu sadece geri ödemesiz destek rakamları" dedi.
BURSA , 13 Mart 2018 Salı, 17:00
KOSGEB'e en büyük destek Bursa'dan

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa İl Müdürü Erkan Güngör, MÜSİAD Bursa Şubesi üyeleri ile bir araya geldi. MÜSİAD Bursa Şubesi Dernek Merkezi'ndeki buluşmada konuşan İl Müdürü Erkan Güngör, Bursa'ya ikinci bir müdürlük kurulduğunu, adının KOSGEB Uludağ Müdürlüğü olduğunu ve yer için de Başbakanlık'tan onay beklendiğini söyledi.

KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan Güngör, Bursa merkeze ikinci KOSGEB Müdürlüğü'nün kurulması için karar alındığını belirtti. Yer onayı için Başbakanlık'tan onay beklendiğini kaydeden Güngör, "81 ilde 92 KOSGEB müdürlüğü var. Yani her ilde bir müdürlük var. Bursa'da şu anda bir tane var ama ikincisinin kararı alındı. Şehrin doğusunu kucaklayacak KOSGEB Uludağ Müdürlüğü'nü kurduk. Yeri de büyük olasılıkla Osmangazi ile Yıldırım arasında olacak. Başbakanlık'a yeri gönderdik. Uygun görürlerse bu yılın ikinci yarısında KOSGEB yeni müdürlüğüyle destek ve hizmetlerini girişimcilere KOBİ'lere sunacak" dedi.

Programda konuşan Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir ise KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör'e açıklamalarından ötürü teşekkür etti. Demir, programın sonunda günü anısına Erkan Güngör'e teşekkür plaketi takdim etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR