Kritik görüşme gerçekleşti! Adaylık şartını açıkladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Muharrem İnce "İstanbul'da 259 bin üyenin önüne sandık konursa yarışa gireceğim. Sandık konulmazsa, 'Gel adayımız ol' denirse, asla aday değilim" dedi.
GÜNDEM , 22 Kasım 2018 Perşembe, 12:35
Kritik görüşme gerçekleşti! Adaylık şartını açıkladı

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan ve parti içinde genel başkanlık iddiasını sürdüren Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Genel merkezdeki görüşme 40 dakika sürdü.

Görüşme sonrası kameraların karşısına geçen İnce, şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkan'a bildiklerimi, kaygılarımı ilettim. Partinin emrinde olduğumu söyledim. Örgütü dikkate almamız gerektiğini aktardım. Şimdiden sandığı koyalım kimin aday olacağına üyeler karar versin. Bunları Genel Başkan'a aktardım.

Koltuk derdinde değil Türkiye derdindeyim. İstanbul'da 259 bin üyenin önüne sandık konursa yarışa gireceğim. Sandık konulmazsa, 'Gel adayımız ol' denirse, asla aday değilim."

Muharrem İnce, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını parti üyelerinin belirlemesi gerektiğini söylemişti. İnce ancak bu şartla İstanbul'a aday olabileceğini vurgulamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR