Kritik toplantı bugün: Yeni kısıtlamalar mı gelecek?
Artan koronavirüs vakaları endişe yaratırken 'Yeni kısıtlamalar mı geliyor?' sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni bugün toplayacak. Saat 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek toplantının en önemli gündem maddesi artan koronavirüs vaka sayıları ve yeni kısıtlamalar olacak.
GÜNDEM , 24 Ağustos 2020 Pazartesi, 08:17
Kritik toplantı bugün: Yeni kısıtlamalar mı gelecek?

Toplantıda yeniden 1500 sınırına dayanan günlük koronavirüs vakaları değerlendirilecek. Alınabilecek yeni önlemlerin görüşüleceği toplantıda özel okulların belli sınıfları okula getirme talepleri ele alınacak.

DENETİMLERİN SIKILAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Düğün, cenaze ve asker uğurlama gibi toplu etkinliklerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda denetimlerin sıkılaştırılmasına yönelik değerlendirmelerin de toplantıda gündeme geleceği kaydediliyor.

Toplantıda ayrıca Türkiye'nin Karadeniz'deki doğalgaz keşfi ve yansımaları, Doğu Akdeniz'deki son durum ve Almanya'nın arabuluculuk girişimi, Libya ve Suriye'deki gelişmeler de görüşülecek.

Giresun'da meydana gelen sel felaketi de kabinenin gündeminde olacak. Sel bölgesine giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuyla ilgili kabine üyelerini bilgilendirecek. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ekonomideki son gelişmeleri anlatacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR