Kupayı al da gel Timsah'ım
Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak Bursaspor kılıç kalkan ekibinin gösterisi eşliğinde Ankara'ya hareket etti.
BURSASPOR , 15 Mayıs 2012 Salı, 15:20
Kupayı al da gel Timsah'ım
Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Bursaspor, Özlüce Tesisleri'nden Ankara'ya kılıç kalkan ekipleri tarafından uğurlandı. Sabah saatlerinde basına kapalı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayan Yeşil-beyazlılar, öğle yemeğinin ardından Ankara'ya hareket etti. Hareket öncesi Vali Şahabettin Harput ile birlikte Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve Gençlik Spor Müdürü Süleyman Şahin Özlüce tesislere gelerek başarı diledi. Bursaspor'u uğurlayanlar arasında '1326 Osmanlı Kılıç Kalkan Ekibi'de yer aldı. Yeşil beyaz kıyafetleri ile tesislere gelen ekip, futbolcuları takım otobüsüne girerken kılıçları havaya kaldırarak koridor oluşturdu. Kılıçların altından tek tek geçen oyuncular otobüse bindi. Takım otobüsünün hareketi sırasında kısa bir gösteri yapan kılıç kalkan ekibi alkış topladı. Yeşil-beyazlı kafileyi taşıyan otobüs, yolun iki tarafına geçerek koridor oluşturan kılıç kalkan ekiplerinin arasından geçti.


► FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...Hareket öncesi açıklama yapan Bursa Valisi Şahabettin Harput, takıma güvendiklerini belirterek, "İnşallah son başarıyı yaşamak üzere uğurluyoruz. Gülerek gidip gülerek gelecekler. Kazasız belasız güzel bir başarıyı da Bursamıza ve ülkemize yaşatacaklar. Yeni kutlamada buluşmak üzere diyorum" dedi.


SAĞLAM: "KUPAYI GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"


Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ise, Türkiye Kupası'nı Bursa'ya getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, "Samimi bir şekilde bizi yolcu eden koskocaman şehir, milyonlarca insan bizden başarı bekliyor. Allah bizi mahcup etmeyecek inşallah. Güzel bir mücadele, güzel bir futbolla, camiamız mutlu edecek, gururlandıracak bir kupayı daha şehrimize getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İnşallah her şey güzel olacak" diye konuştu.

Başkan İbrahim Yazıcı da, "Dönemimizde ikinci kupayı getirmek bize çok büyük bir onur verecektir. İnşallah Bursa'ya böyle bir onuru yaşatırız" şeklinde konuştu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR