Kurbanlık üzerinden skandal oyun!
İstanbul'da veteriner kontrolünden geçen sağlıklı hayvanlar için alınan küpelerin sahtelerini oluşturarak hasta hayvanlara takan şebeke çökertildi. Kurban Bayramı öncesinde hasta hayvanları bu yöntemle satmaya çalışan 6 şüpheli polis ekiplerince yakalandı. Şüphelilerin yanlarında çok sayıda sahte hayvan küpesi bulundu.
GÜNDEM , 28 Temmuz 2020 Salı, 19:41
Kurbanlık üzerinden skandal oyun!

Kurban Bayramı öncesinde hasta hayvanları piyasaya sürmeye çalışan şüphelilere yönelik operasyon Asayiş Şube ekiplerince gerçekleştirildi.

Gasp Masası'nda çalışan polisler, kısa süre önce sağlıksız hayvanları piyasaya sürmeye çalışan bir şebekeyi belirledi.

Teknik ve fiziki takip çalışmalarıyla izlenen şüphelilerin veteriner kontrolünden geçen sağlıklı hayvanların kulak küpelerini kopyalayarak sahtesini yaptığı anlaşıldı.

YAKALANDILAR

Şüphelilerin elde ettikleri ikinci küpeyi hasta hayvanlara taktığını belirleyen polis ekipleri harekete geçti. Hastalıklı hayvanları kurban pazarlarına götürmeyi planlayan şüphelilerin yakalanması için operasyon kararı alındı.

SAHTE KÜPELER ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin Arnavutköy ve bazı ilçelerdeki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskında 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda ikizleme yapılmış sahte hayvan kulak küpesi ele geçti. Soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR