Lice’de tehlikeli gerginlik
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gösteri yapan köylülerin karakol şantiyesine girmek istemesi üzerine olaylar çıktı. Kalabalığı dağıtmak isteyen jandarmanın havaya ateş açtığı olaylarda 1 kişi hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 28 Haziran 2013 Cuma, 22:51
Lice’de tehlikeli gerginlik

Lice ilçesi Kayacık Köyü'nde karakol yapımına karşı düzenlenen gösteriye jandarma müdahale etti, çıkan olaylarda 1 kişi öldü. İddiaya göre, yapımı süren karakol inşasına karşı çıkan köylüler, şantiyeye giderek çadırları yaktı ve molotof attı.

Kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullanan jandarma ekipleri, havaya ateş de açtı. Çıkan arbedede 1 kişinin öldüğü, 2'si ağır 6 kişinin de yaralandığı bildirildi. Olaylara tepki gösteren yüzü maskeli bir grup ise, Bingöl-Diyarbakır karayolunu trafiğe kapattı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Kayacak Jandarma Karakolu'nun yerine yenisinin yapıldığını 200 kişilik bir grubun bunu protesto etmek için inşaat alanına yürüdüğünü söyledi.

Protestocular içindeki 50- 60 kişilik bir grubun molotof kokteylleri ve patlayıcılar ile inşaata saldırdığını ve işçilerin çadırların yaktığını belirten Vali Kıraç, "Bu sırada asker uyarı ateşi açıyor ve arbede yaşanıyor. Daha sonra 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 2'si ağır 6 kişinin yaralandığı yönünde bilgiler var. Bunları teyit edilmiş bilgiler değil, bunu araştırıyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR