Löw Türkçe konuştu, Emre Can Almanca!
Almanya Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Emre Can, 3-3 sona eren Türkiye maçının ardından kendisine sorulan Türkçe sorulara Almanca cevap vermişti. Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'ün ise bazı soruları Türkçe yanıtlaması dikkat çekti.
SPOR , 09 Ekim 2020 Cuma, 08:37
Löw Türkçe konuştu, Emre Can Almanca!

A Milli Takımımız'ın 3-3 berabere kaldığı Almanya'da teknik direktörü Joachim Löw'un maç sonu röportajında Türkçe kelimeler kullanması, Türk asıllı Emre Can'ın ise Türkçe sorulara Almanca cevap vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Maç sonu röportajına çıkan Almanya Milli Takımı kaptanı ve aslen Afyonkarahisarlı olan TRT'nin röportaj teklifini geri çevirmeyerek Türkçe soru aldı. Türkçe sorulara Almanca cevap veren Emre Can'ın bu tutumu özellikle sosyal medyada eleştirildi. Emre Can'ın daha önceden defalarca Türkçe röportaj verdiği biliniyordu.

Öte yandan Almanya Milli Takımı'nın bir dönem Fenerbahçe ve Adanaspor'u çalıştıran teknik adamı Joachim Löw, röportaj alanına geldiğinde muhabirin 'Nasılsınız' sorusuna "İyiyim, teşekkür ederim siz nasılsınız" karşılığını verdi. Röportajın bitiminde ise Löw, "Rica ederim iyi akşamlar" diyerek sözlerini noktaladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR