Market sapığı konuştu: Bir anlık hevesle yaptım
İzmir'in Buca ilçesinde bir zincir markette, alışveriş yapan kadının gizlice etek altı görüntülerini çeken şahıs, güvenlik kameralarına yansımıştı. Aynı yerde başka bir kadının daha fotoğraflarını çekmeye çalıştığı anlara dair görüntüsü de bulunan şüpheli, polis ekiplerinin çalışmalarıyla yakalandı. Şahıs, ilk ifadesinde bir anlık hevesle kadınların fotoğraflarını çektiğini söyledi.
GÜNDEM , 27 Mayıs 2021 Perşembe, 16:39
Market sapığı konuştu: Bir anlık hevesle yaptım

25 Mayıs günü 15.30 sıralarında ilçeye bağlı Menderes Mahallesi'nde bulunan bir zincir markette kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, alışveriş yaptığı esnada S.A. isimli kadının yanına yaklaştı.

GİZLİCE ALIŞVERİŞ YAPAN KADINI ÇEKTİ

Telefonunu eline alarak kadının gizlice fotoğraflarını çeken şahıs, daha sonra marketten çıktı. Meydana gelen olay marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntüde alışveriş yapan kadının yanına yanaşan kişinin elindeki telefonla gizli fotoğraf çektiği, daha sonra çektiği fotoğrafa baktığı görüldü.

BAŞKA BİR KADINI DAHA ÇEKMEK İSTERKEN KAMERALARA YAKALANDI

Öte yandan aynı kişi, dün de aynı zincir markette bir başka kadının peşinde dolanırken güvenlik kameralarına yakalandı. Kamera görüntülerinde şüphelinin yine alışveriş yaptığı esnada bir kadının peşinde dolanması, elinde telefon bulunması, ancak şüphe çektiği için telaşlanarak marketten çıktığı anlar yer aldı.

GÖZALTINA ALINDI

25 Mayıs günü market çalışanlarının, fotoğrafları çekilen S.A.'ya durumu bildirmesi ve S.A.'nın polis merkezine görüntülerle birlikte giderek şikayetçi olması üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıtları ve yapılan araştırmalar sonucu şüpheli şahsın H.K. (29) olduğunu belirledi. H.K., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

"BİR ANLIK HEVES" DEDİ

Polis ekipleri tarafından emniyette ifadesi alınan H.K.'nin 'bir anlık heves ile fotoğrafları çektiğini, daha sonra ise fotoğrafları sildiğini' söylediği öğrenildi. H.K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Polis ekipleri tarafından emniyette ifadesi alınan H.K.'nın bir anlık heves ile fotoğrafları çektiğini, daha sonra ise fotoğrafları sildiğini söylediği öğrenilirken, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR