Maymunlar çatıya atladı: Anne ile 4 çocuğu hayatını kaybetti
Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletinde maymunların bir evin çatısına atlaması sonucu yıkılan tavanın altında kalan anne ve 4 çocuğu hayatını kaybetti.
DÜNYA , 18 Temmuz 2020 Cumartesi, 16:47
Maymunlar çatıya atladı: Anne ile 4 çocuğu hayatını kaybetti

Ülke basınındaki habere göre, Uttar Pradesh eyaletinde, maymunları şehirden uzak tutmak için pek çok strateji geliştirse de, insanlar için sıkıntı yaratmaya devam ediliyorlar. İnsanları soymak, saldırmak, çocukları kaçırmak gibi pek çok ciddi suçlarla endişe yaratıyorlar.

Dün Uttar Pradesh eyaletinin hahjahanpur kentinde bir grup maymunun bir evin çatısına atlamasının ardından tavan, o sırada uyuyan evdeki 7 kişinin üzerine çöktü. Anne ve 4 çocuğu çöken tavanın altında kalarak yaşamını yitirdi. 42 yaşındaki anne Shabnam, 20 yaşındaki Ruby, 8 yaşındaki Sahib, 5 yaşındaki Shahbaz, 3 yaşındaki Chandini uyurken yakalandıkları talihsiz olayda hayatını kaybetti. Aile üyelerinden biri olaydan yara almadan kurtulurken, 15 yaşındaki bir çocuk ise ciddi şekilde yaralandı.

Polis olayı komşularının haber verdiğini, enkazdan çıkardıklarını ancak ne yazık ki ölü olarak bulduklarını söylerken, Eyalet Başkanı Yogi Adityanath, olayla ilgili üzüntüsünü dile getirirerek aileye yaklaşık 5 bin 320 dolar maddi destek yapılacağını açıkladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR