Melih Gökçek sonunda çıldırdı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bulvarı AOÇ Alt Geçidi’nde tam 10 kez yerinden sökülen köprü yazısındaki “A” harfini 11. kez yerine yerleştirdi.
GÜNDEM , 22 Ocak 2014 Çarşamba, 16:03
Melih Gökçek sonunda çıldırdı

Köprünün üzerinde bulunan “AOÇ Alt Geçit” yazısındaki “A” harfinin yolun açıldığı 30 Ağustos tarihinden bu yana tam 10 kez yerinden söküldüğünü belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, her seferinde harfin yerine yeniden monte edildiğini söyledi.

Köprüdeki yazılardan özellikle kısaltmadaki “A” harfinin sökülmesinin tamamen bir komplo olduğunu, harfin sökülmesinin ardından fotoğraflarının çekilerek basın yoluyla ve sosyal medyada belediyeye karşı bir karalama kampanyası yürütülmeye çalışıldığını belirten Üçpınar, “Yerel seçimler öncesi kasıtlı olarak yapılan böyle bir karalama kampanyasına Büyükşehir Belediyesi olarak asla izin vermeyeceğiz. Her seferinde bu harfi yeniden yerleştiriyoruz ve yerleştirmeye de devam edeceğiz. Bu kişi veya kişilerin bulunması için gerekli yerlere başvurularımızı da yaptık. Ayrıca vatandaşlardan isteğimiz, bu kişi veya kişileri gördüğünüz anda araç varsa plakasını da alarak, derhal emniyete şikayette bulunsunlar” dedi.

4,5 AYDA 10 KEZ SÖKÜLDÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda görkemli bir törenle açılışı yapılan 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı üzerindeki AOÇ Alt Geçidi’ndeki harfin sökülmesiyle belediyeye verilmek istenen imaj zararının aslında tüm Başkentlilere yönelik olduğunun altını çizen Üçpınar, şunları söyledi:

“Art niyetle, kişisel hırs ve beklentiler çerçevesinde verilen bu zarar hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Atatürk’ü belirten ‘A’ harfini yerinden sökerek, ne yapmaya çalıştıklarını herkes çok iyi biliyor. Tamamen kasıtlı bir şekilde ortalığı bulandırmaya, özellikle basın ve sosyal medya yoluyla da karalama kampanyası yapmaya çalışıyorlar. Tüm vatandaşlardan ricamız, bu oyunu iyi değerlendirsinler. Özellikle gece yapıldığını düşündüğümüz ve gerekli yerlere başvuruda bulunduğumuz bu olayı görenler lütfen hemen araç varsa plakasını da alarak emniyete şikayette bulunsunlar. Bu bir vatandaşlık sorumluluğudur. ”
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR