Meteoroloji'den Bursa açıklaması: Hava nasıl olacak?
Bursa'da soğuk sabah saatlerinde etkisini hissettirirken gün içerisinde ise bulutlu ve güneşli bir hava görülecek.
BURSA , 03 Ocak 2020 Cuma, 09:56
Meteoroloji'den Bursa açıklaması: Hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre Bursa hafta sonuna yağışsız giriyor.

Bugün hava sıcaklığının sabah saatlerinde 7 dereceden, öğle saatlerinde 9 dereceye kadar çıkması beklenirken, gökyüzünde ise güneşli havayı görmek mümkün.

Bursa'yı terk eden yağışlı hava cumartesi günü de yüzünü gösterecek. Hafta sonuna bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle başlayacak Bursalıları 1 ila 8 derece arasında değişecek bir sıcaklık bekliyor olacak.

Pazar günü ise Bursa'nın bazı bölgelerinde yer yer yağış görüleceğini bildiren Meteoroloji, termometrelerin gün içerisinde 8 dereceye kadar ulaşmasını öngörüyor.

İŞTE BURSA'DA BUGÜN SAATLİK HAVA DURUMU RAPORU

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji hava durumuna dair tahminlerini yayınladı; son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısı ile Antalya, Karaman, Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güneydoğu Anadolu ve kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Mersin'in doğu ilçeleri ile Adana ve Hatay'ın kıyı kesimlerindeki yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor.

YURTTA HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Hafta sonu yurt genelinde yağışlar bekleniyor. Pazar gününden itibaren Türkiye yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek.

BUGÜN İÇİN TAHMİNLER

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR