Meteoroloji'den Bursa için sağanak uyarısı! (13 Eylül 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)
Meteoroloji Bursa için 13 Eylül 2020 Pazar günü hava tahmin raporunu bildirdi. Bursa'da pazar günü yağışlı geçecek. Hava sıcaklığının gün içerisinde en yüksek 29 dereceye çıkması beklenirken, sağanak yer yer bazı bölgelerde olmak üzere etkisini gösteriyor.
BURSA , 13 Eylül 2020 Pazar, 08:48
Meteoroloji'den Bursa için sağanak uyarısı! (13 Eylül 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)

Bursa'yı sağanak yağışlı bir pazar günü bekliyor.

Termometrelerin 30 derecenin altına düştüğü bugün hava sıcaklığı en yüksek 29 derece olurken, çok bulutlu havayla birlikte yağış sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere bazı bölgelerde etkili oldu.

Gün boyu yüzünü gösterecek yağışın gece saatlerine gökgürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan Meteoroloji'den yapılan uyarı ise şöyle:

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne hariç Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz , Doğu Karadeniz kıyıları, Muğla'nın iç kesimleri, Denizli, Kütahya, Burdur'un batısı, Antalya'nın batı iç kesimleri, Ankara'nın batı ve kuzey çevreleri, Eskişehir ve Çankırı il geneli ile Yozgat'ın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

HAFTA BAŞI YAĞIŞ YOK

Bursa'da sağanak yağış yalnızca pazar günü etkili olurken, hafta başından itibaren ise parçalı bulutlu ve güneşli havayla birlikte termometreler yeniden 30 dereceye yükseliyor.

Salı ve çarşamba günleri de sıcaklığın 31 derece bandında seyredeceğini bildiren meteoroloji, perşembe yeniden sağanak yağış öngörüyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (13 EYLÜL 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR