Meteoroloji'den Bursa için sis uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 20 Aralık Cuma günü için uyarılarda bulundu.
BURSA , 20 Aralık 2019 Cuma, 09:03
Meteoroloji'den Bursa için sis uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken rügzarın genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS UYARISI: Yurdumuz üzerinde etkili olan kuvvetli yüksek basınç merkezi nedeniyle Marmara ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yoğun olmak üzere yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin edildiğinden, görüş mesafesindeki azalma nedeniyle başta ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BURSA'DA DA SİS ETKİLİ OLACAK

Bursa'da da gün içinde hava çoğunlukla puslu ve sisli olacak. Hava sıcaklığı ise 10 ila 17 derece arasında değişecek.

BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU RAPORU:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR