Meteoroloji'den kritik Bursa açıklaması: Harita mor, sıcaklık... (31 Temmuz 2021 Bursa'da hava durumu nasıl?)
Meteoroloji Bursa için 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre, Bursa'da bugün hava sıcaklığı gün içerisinde hava sıcaklığı 38 dere olarak ölçülürken hissedilen sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde olacağı ifade ediliyor. Özellikle öğle saatlerinden itibaren yüksek sıcaklık nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Bursalılara tedbir uyarısı yapılırken, kavurucu sıcaklıklar bugün ve yarın ile birlikte yeni haftada da etkili olmaya devam edecek.
BURSA , 31 Temmuz 2021 Cumartesi, 09:01
Meteoroloji'den kritik Bursa açıklaması: Harita mor, sıcaklık... (31 Temmuz 2021 Bursa'da hava durumu nasıl?)

Temmuz ayının son gününde Türkiye'de yüksek sıcaklıklar etkisini artırdı.

Yaz aylarının sıcaklık derecelerinde zirveyi yaşadığımız bu günlerde, Bursa'da hava sıcaklığı bugün (CUMARTESİ) en yüksek 38 derece olarak ölçülürken, hissedilecen sıcaklıkların da 40 derece üzerinde olacağı belirtildi.

Bol güneşli ve bulutsuz bir gökyüzünün hakim olacağı şehir genelinde akşam saatlerinde kadar termometreler 35 derecenin altına düşmüyor.

HARİTA PAYLAŞILDI: BURSA MOR OLDU

Öte yandan Meteoroloji tarafından yayınlanan en yüksek sıcaklık değerlerini gösteren maksimum sıcaklık tahmin haritasında Bursa yarından itibaren daha ısınıyor.

YENİ HAFTADA YANACAĞIZ

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarından alınan bilgilere göre, Bursa'da kavurucu sıcaklık önümüzdeki haftada da devam edecek.

Yarın için (PAZAR) yapılan son tahminlere göre sıcaklığın en yüksek 37 derece olarak ölçülmesi beklenirken, hissedilen sıcaklık yarın da 40 derecenin üzerinde olacak.

PAZARTESİ günü termometrelerde 1-2 derecelik yükseliş daha beklenirken, sıcaklık 38 dereceye kadar tırmanıyor.

SALI ve ÇARŞAMBA günü ise hava sıcaklığı 39 dereceyi görürken, hissedilen sıcaklığın gün içerisinde 40-45 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

SICAK ÇARPMASINA DİKKAT

Meteoroloji uzmanları, aşırı sıcak havalarda saat 10.00 ile 17.00 arasında mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması gerektiğine vurgu yaparken, Bursa'da saat 12.00'dan itibaren bunaltıcı sıcaklık etkisini gösteriyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (31 TEMMUZ 2021)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

TÜRKİYE'NİN SICAKLIK HARİTALARI PAYLAŞILDI

Meteoroloji'nin sitesinde en yüksek sıcaklık değerlerini gösteren harita da paylaşıldı.

İşte bugün ve yarının hava sıcaklık haritaları...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR