Meteoroloji uyardı: Bu akşama dikkat!
Meteoroloji öğle saatlerinde Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz'de gök gürültülü sağanak ve dolu beklendiği uyarısında bulunmuştu. Meteoroloji radarına yansıyan görüntülerde, yağışlı hava kütlesinin Trakya sınırından yurda girdiği görülürken, akşam saatlerine doğru su baskını ve şiddetli sağanaklara karşı tedbirli olunması istendi.
GÜNDEM , 09 Mayıs 2017 Salı, 20:36
Meteoroloji uyardı: Bu akşama dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz'de gök gürültülü sağanak ve dolu beklendiği bildirilmişti. Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde öğleden sonra başlayacak yağışların, Trakya, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Kastamonu'nun kuzey çevrelerinde yerel olarak kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak ve dolu şeklinde görüleceği belirtiliyor. Su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Öte yandan son değerlendirmelere göre, rüzgarın bugün akşam saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde, yarın gündüz saatlerinde ise İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güney ve güneybatıdan kuvvetli ve fırtına (50-80 yer yer 100 kilometre/saat) şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi. Meydana gelebilecek çatı uçması, araç devrilmesi ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR