MHP'li başkan için ihraç istemi!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'un ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini açıkladı.
GÜNDEM , 21 Şubat 2019 Perşembe, 17:33
MHP'li başkan için ihraç istemi!

MHP, Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'u ihraç istemiyle disipline sevk etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ihraç istemiyle disipline sevk edildi" dedi.

YAŞAR TOKSOY KİMDİR?

09.08.1961 Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesinde Dünya'ya geldi. İlk ve ortaokulu Kuzuculu Mahallesinde tamamlayarak Dörtyol Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü 1. ve 2. sınıfları da aynı okulda okuyup daha sonra Adana Fatih Ticaret Lisesinden mezun oldu. 1990-1995 yılları arasında İ.D.Ç. Kamu Çalışanları Vakfı'nda çalışma hayatına başlayıp, daha sonra Dörtyol Belediyesine geçiş yaptı.

Uzun yıllar Dörtyol Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve değişik görevlerde çalıştı. Görevinden istifa ederek,2009 Mahalli İdareler seçiminde Kuzuculu Belediye Başkanı seçildi. Kuzuculu Belediyesinde kısa sürede başta kuzuculu olmak üzere Dörtyol'un ve Hatay'ın tüm ilçelerine örnek bir Belediyecilik hizmeti sergileyen Yaşar Toksoy, 2014 Mahalli İdareler Seçiminde Dörtyol Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 4 çocuk Babası olup orta dereceli İngilizce bilmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR