Müezzinoğlu'ndan Bursa'da CHP ve MHP'ye teşekkür ziyareti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, CHP ve MHP Bursa il teşkilatlarını ziyaret ederek, darbe girişimine karşı oluşan halk direnişine destek verdikleri için teşekkür etti. Basın açıklaması öncesi kendi koltuğuna oturması yönünde eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na teklifte bulunan CHP İl Başkanı Şadi Özdemir ile Müezzinoğlu arasında esprili diyaloglar yaşandı.
BURSA , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 18:42
Müezzinoğlu'ndan Bursa'da CHP ve MHP'ye teşekkür ziyareti
Darbe girişiminin ardından Bursa'da siyasi parti teşkilatlarına ziyaretlerde bulunan eski Sağlık Bakanı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet, CHP Bursa il Başkanlığı yöneticileriyle bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kendi koltuğuna oturması teklif eden CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından kibarca reddedildi. Yan koltuğa oturan Müezzinoğlu ile Şadi Özdemir birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Müezzinoğlu, "Siyaset, yaşanan bu darbe girişimine karşı görevini saygın bir şekilde yapmaya gayret etti. Esasında bu darbe girişimini önleyen en büyük iradenin büyük Türk milletinin iradesi olduğunu o gece gördük. Siyasi tercihleri, hayat felsefesi ne olursa olsun, sokaklarda bu milletin bütün katmanları yer aldı. Siyasi yapının, tüm yaş gruplarının bütün örneklerini sokaklarda gördük. Genele baktığımızda ortak değer cumhuriyetimiz ve demokrasidir. Gazi meclis, gazi unvanını güncelledi. Milletin bu ortak sahiplenme durumunu siyasi partiler olarak da ortak ve saygın bir şekilde devam ettirmemiz gereklidir. Kavga ederek bu millete katmadeğer sağlayamayız. Farklı düşüncelerle ayrışsak da ortak hedefler ile beraber yürüyebilme anlayışı başarabilirsek demokrasimiz adına olağan üstü kazanımlar olarak geri dönecektir" dedi.ÖRNEĞİ AZ GÖRÜLECEK DURUŞ SERGİLENDİ

Müezzinoğlu ve beraberindekiler daha sonra MHP il teşkilatını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Tevfik Topçu tarafından kapıda karşılanan Müezzinoğlu, "15 Temmuz akşamı milli iradeye, demokrasiye, istiklalimize ve istikbalimize karşı girişilen bu haince darbe girişimine karşı büyük Türk milleti tankların karşısına çıktı. Milletin temsilcileri, gerek TBMM'de milletvekilleri olarak, gerek milletin önünde siyasi partilerin bütün üyeleri ve seçmenleri, tankların karşısında, F16'ların altında müthiş bir mücadele vermeyi başardı. Bu büyük millete çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Topçu da, "Bütün siyasi partiler bu darbe kalkışmasına karşı dünyada örneği az görülecek bir duruş sergiledi. Şahsınızda bu darbe kalkışmasına gösterdiği tavırdan dolayı partinize teşekkür ediyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR