Muhteşem Yüzyıl'a bomba transfer
Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Memati rolü ile izleyicilerin gönlünde taht kuran isim bambaşka bir karakterler ekranlara geliyor.
MAGAZİN , 27 Mart 2013 Çarşamba, 10:40
Muhteşem Yüzyıl'a bomba transfer

TV dünyasında çok konuşulacak bomba transfer... 10 yıl boyunca Memati karakterini canlandırdığı ‘Kurtlar Vadisi Pusu'dan ayrılan Gürkan Uygun, mimar Sinan rolüyle ‘Muhteşem Yüzyıl'a transfer oldu... İşte Uygun'un oynayacağı karakter.

Uygun 3 yıldır Türkiye'nin en çok izlenen dizisi olan "Muhteşem Yüzyıl"da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak. Dizide Mimar Sinan'ı oynaması için Şener Şen başta olmak üzere sinema ve tiyatro dünyasının çok ünlü isimlerine teklif gittiği konuşulmuştu. Kimin canlandıracağı merak konusu olan rol, Gürkan Uygun'a kısmet oldu.

Milliyet'in haberine göre, birkaç gün önce görüşmeye giden Uygun ile yapım şirketi Tim's Productions arasında hemen anlaşma sağlandı. Uygun'un ilk sahnelerinin çekimleri dün Ayazağa'da ormanlık alana kurulan platoda yapıldı.

İLK SAHNESİNDE KÖPRÜ YAPTI

Uygun ilk sahnelerinde köprü yapımı için proje çizdi. Keyfinin oldukça yerinde olduğu konuşulan Uygun, "Kurtlar Vadisi"ndeki 10 yıllık macerasını neden sonlandırdığını da "Tabii ki bu kararı vermek benim için hiç kolay olmadı, geride bırakılmış bir 10 sene var. Ancak olması gereken buydu. Memati karakterinden sıkılmadım ama yoruldum, heyecanımı kaybettim. Zaten diziyi bırakmayı iki yıldır düşünüyordum. Artık farklı roller, yeni projelerin heyecanını yaşamak istedim" sözleriyle açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR