Mustafa Bozbey'den miting gibi seçim bürosu açılışı
Nilüfer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Bozbey, merkez seçim bürosunu miting coşkusuyla İzmir Yolu’nda açtı.
BURSA , 26 Ocak 2014 Pazar, 10:54
Mustafa Bozbey'den miting gibi seçim bürosu açılışı

Demokrasi anlayışını yerelden genele yaygınlaştırmak için 3 dönemdir sürdürdüğü kent yöneticiliğini dördüncü dönem de sürdürmek için aday olduğunu ifade eden Bozbey, İzmir Yolu Caddesi’nde merkez seçim bürosunun açılışını miting coşkusuyla yaptı.

\\\"\\\"

Coşkulu kalabalığın meşalelerle karşıladığı Bozbey, “Herkese eşit hizmet, halkın katılımı, vicdanın sesi var Nilüfer’de” diyerek İhsaniye’de yapımı süren yeni belediye hizmet binasının halkın evi olacağını söyledi. Mustafa Bozbey, “Yeni belediye hizmet binamız artık gün sayıyor. Orada da halkla beraber olma, halka danışma, halkla birlikte yönetme anlayışımızı yaşama geçiriyoruz. Başkaları “Belediye Sarayı” yapıyor, biz ise yeni binamıza halkın evi diyoruz. Çünkü halktan kopuk belediyecilik olmaz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan partilerin milletvekilleri için yeni binamızda birer oda yapıyoruz. Çünkü halkımız sorunlarını, isteklerini, kendi oylarıyla seçilen milletvekillerine siyasi partilerin binalarında değil, halkın evinde, anlatsınlar diye. Biz 15 yıldır sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarını Nilüfer’de yaşama geçirdik. Daha önce de sosyal projelerimiz vardı ama önümüzdeki dönem sosyal belediyeciliğin öncüsü olacak projelere ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

Nilüfer’i 15 yıldır şeffaf yönetim-şeffaf bütçe, ulaşılabilir başkan anlayışıyla yönettiklerinin altını çizen Bozbey, mutlu bir kent oluşturmanın mücadelesini verdiklerini söyledi. Bozbey, “Görüyorsunuz, ülkede neredeyse birbiriyle kavgası olmayan kurum kalmadı. Halkımız nereye baksa gerginlikle karşılaşıyor. Bizim de bir kavgamız var. Ama bu kavga mutsuzlukla, umutsuzlukla; bu kavga haksızlıklarla, yolsuzluklarla. Biz, Nilüfer’i, herkesin evinden çıktığında birbirine “günaydın” diyerek gülümsediği, mutlu bir şehir haline getirmenin mücadelesini veriyoruz” dedi.

Türkiye’de ve dünyada örnek alınan bir kurum haline geldiklerini sözlerine ekleyen Başkan Bozbey, Nilüfer’e aday olanların Nilüfer’i hala tanıyamamasını eleştirdi. Bozbey, "Birileri bize 'Tabela belediyeciliği' yaptığımızı söylüyor. Herhalde bizi başka belediyelerle karıştırıyor. Bunu söyleyenlere, Nilüfer’in mahallelerine girmesini istiyorum. Bunu söyleyenlere, Nilüfer’i tanıyın, ondan sonra konuşun diyorum. Eğer biz yapmış olduğumuz her işin açılışını da yapsaydık, açılışlardan başka hiçbir şeye zaman bulamazdık. Biz başkaları gibi meşe gölgesine üç bank dikerek vatandaşın parasını şov amaçlı heba etmiyoruz. Elbette bizim de eksiklerimiz var. Olmadığını iddia etmiyoruz. Bu hızlı nüfus artışıyla eksiğimizin olmaması mümkün değil. 15 yıldır hizmetlerimizle Nilüfer’i cazibe merkezi haline getirdik. Yaptıklarımız yüzünden şu anda Bursa’da pek çok kişinin hayali Nilüfer’de yaşamak" dedi.

\\\"\\\"

Başkalarının yıllar önce yapılan hizmetleri vaat diye, proje diye halka sunduklarını ifade eden Bozbey, "Nilüfer'de çalışma yapan diğer partiler katılımcı ve insan odaklı, marka kent, sosyal belediyecilik, sağlıklı kent, yeşil Nilüfer olacağını söylediklerini görüyorum. Yani bir bakıma tereciye tere satıyorlar. Bizim yıllardır kullandığımız, yaşama geçirdiğimiz konuları vaat ediyorlar. Bizim yıllar önce yaptıklarımızı vaat diye, proje diye halka sunuyorlar. Nilüfer’de bugün tam 209 adet parkımız var. Nilüfer yeşil alan oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde. Ben Nilüfer çocuğuyum, Nilüfer’de, Özlüce’de doğdum. Bu toprakları karış karış bilirim, öğrenmek isteyene kapım ardına kadar açık” diye konuştu.

\\\"\\\"

Son 2 yılda nüfusu yaklaşık 57 bin kişi artan başka bir ilçenin olup olmadığının sorgulanması gerektiğini ifade eden Bozbey, "Elbette ki biz, artan nüfusa paralel olarak sosyal, kültürel, sportif, altyapı ve üst yapı yatırımlarımızı yapacağız. Elbette ki biz, Nilüferlileri hak ettikleri hizmetlere kavuşturacağız, kavuşturuyoruz. Son 5 yılda, neredeyse 250 kilometre yol açmışız, asfalt yapmışız. Bunlar bizim asli görevlerimiz. Nilüfer bundan böyle daha mutlu bir şehir olacak. 30 Mart’tan itibaren şimdiye kadar yaptıklarımızı yine birlikte devam ettireceğiz” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in merkez seçim ofisi açılışına CHP Milletvekili Turhan Tayan, Sena Kaleli, Aykan Aydemir, CHP İl Başkanı Metin Çelik, İlçe Başkanı Özgür Şahin, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin ve diğer ilçe belediye başkan adaylarıyla birlikte çok sayıda Nilüferli katıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR