Nezarette de rahat durmadılar!
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltında  bulunan bir imamı, nezaretten çıkartarak başka odaya alan 3 emniyet mensubu  tutuklandı. 
GÜNDEM , 25 Temmuz 2016 Pazartesi, 14:13
Nezarette de rahat durmadılar!
Alınan bilgiye göre, Karabük Emniyet Müdürlüğü ve Safranbolu İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında ilçedeki bir camide imamlık  yapan D.S'yi gözaltına aldı.
 
Nezarete konan imam, bir süre sonra polis memurları Erdal  Ellialtıoğlu, Birol Eslek ve İdris Kaya tarafından çıkartılarak başka odaya  alındı.
 
Şüphelinin başka odada bulunduğunu gören diğer polis memurları, imamı  tekrar nezarete koydu. Zanlının "emirsiz nezaretten çıkmasını sağlayan ve üçüncü  kişilerle iletişime geçmesine izin verdikleri" iddia edilen 3 polis memuru,  arkadaşları tarafından gözaltına alındı.
 
Adliyeye sevk edilen polis memurları, çıkarıldıkları mahkemece  tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Zonguldak
 

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde ise bir avukat gözaltına alındı. Devrek'te darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, avukat İ.K, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına  alındı. Emniyetteki işlemleri devam eden zanlının adliyeye sevk edileceği  öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR