Niran Ünsal: "Vücudunu teşhir etmek..."
Ünlü şarkıcı, Türkiye gazetesine yaptığı açıklamada, "Kapanmam reklam değil; açılmak şeytana hizmet etmektir, göz zinasına sebep oluyor." ifadelerini kullandı.
MAGAZİN , 30 Ağustos 2015 Pazar, 17:21
Niran Ünsal: "Vücudunu teşhir etmek..."
Türkiye gazetesinden Merve Kılıç 'a konuşan Niran Ünsal, "Beden ve vücudu teşhir ederek bu işi yaptıkları için çok büyük vebal altındalar. İnsanların aynı zamanda göz zinası yapmasına sebep oluyorlar. Açılmak, şeytana hizmet etmektir. Neticede saklı olan her zaman daha kıymetli, daha makbuldür." dedi.

Merve Kılıç 'ın Niran Ünsal 'la yaptığı söyleşiden bazı bölümler şöyle:

İlk kapanma kararı verdiğinizde nasıl tepkiler aldınız?

Eşimin ailesi ve kendi yakın çevremden gayet olumlu tepkiler alıyorum. İşime devam ediyorum her zaman olduğu gibi. Fakat kostümlerim değişti. Özel tasarım kapalı kostümler yaptırıyorum artık. Sonuçta benim sesim ön plandaydı. Yine ön planda sesim olacak. Bana "reklam yapıyor" diyorlar. İnsan bir senedir reklam yapıyor olamaz. Bu bir seçimdir. Kendi kendine oluşan bir süreçtir. Eşim dahi kapanacağımı televizyonlardan öğrendi. Spiker bana sordu, "Ramazan için mi kapandınız?" dedi. "Hayır ilk defa buradan açıklıyorum. Eşim bile benim bundan sonra kapalı olacağımı şimdi buradan sizin vesilenizle öğreniyor" cevabını verdiğimde gül-müştü. Başkalarının ne dedikleri umurumda değil. Bütün kitaplarda kadının kapanmasına yönelik bilgiler var. İncil 'de dahi bununla ilgili ayetler bulunuyor. ''Kadınlar ya başınızı örtün ya da saçınızı kazıtın'' gibi. Çünkü saç kadının süsüdür ve bir ziynettir. Bu yüzden kadınlar sadece helaline açılmalıdır.

Çözüm süreci ve bu sürecin rafa kalkması? Tekrar şehit haberleri gelmeye başladı...

Çanakkale 'de 250 bine yakın şehit verdik. Niçindi bu kadar şehit? Birlik ve bütünlüğümüz içindi. Çözüm süreci, Sayın Erdoğan'ın vesilesiyle Kürt halkının eşit hak ve özgürlüklere sahip olabilmesi için açtığı bir yoldur, terör örgütüne yönelik değildir. 7 Haziran'daki seçimlerden önce, "PKK'ya silah bıraktıracak olan AK Parti değil biziz" diyen HDP'liler değil miydi? Meclis'e girdiler, hâlâ peş peşe şehit haberleri alıyoruz. Tayyip Erdoğan 'ın iyi niyetini suistimal ettiler. Sayın Erdoğan, Ahmet Kaya bu ülkede vatan haini ilan edildiğinde "Ben nasıl Kürt halkına faydalı olabilirim" diye düşünüp çözüm üreten taraf olmuştur. 15 sene önce Kürt halkının sesini duyurabileceği bir kanal mı vardı? Sanki terör olaylarınıCumhurbaşkanı çıkarmış gibi olmadık iftiralar atılıyor. "Yazık" diyorum böyle düşünenlere. Sayın Erdoğan'a her yerden saldırıyorlar. Dışardaki düşmanlar yetmezmiş gibi içerdeki düşmanlar da gün geçtikçe çoğalıyor. Allah kolaylık versin. Hep dua ediyorum onun için, işi gerçekten çok zor.

Size Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden de çok yükleniyorlar...

AK Parti 'den asla menfaatim yok. Kendi adıma hiçbir şey istemedim. Son bir yılda maddi ve manevi fedakârlıklar yaptım. Doğruları söylediğim için itibarsızlaştırma, karalama, linç kampanyalarına maruz kaldım. Bu süreçte bana Allah sahip çıktı. Yılda 80 tane konser yapıyordum bu yıl 40 tane ya yaptım ya yapamadım. İnsanlar o kadar acımasız ki; bana, "sarayın yeni soytarısı" dendi. Yine de ayaktayım. Kim bilir bu röportajdan sonra da neler söyleyecekler. AIıştım artık. Çok yakınımdan da benzer eleştiriler aldım. Kendi kanımdan canımdan insanlar beni anlamadı.

Kapandıktan sonra sorunlar yaşadınız mı?

Beden ve vücudu teşhir ederek bu işi yaptıkları için çok büyük vebal altındalar. İnsanların aynı zamanda göz zinası yapmasına sebep oluyorlar. Açılmak, şeytana hizmet etmektir. Neticede saklı olan her zaman daha kıymetli, daha makbuldür. Maalesef haksız rekabet ortamı oluşturuyorlar. Bugünkü halimle hiç alakası olmayan fotoğrafları yan yana getiriyorlar. Sonra da "öncesi ve sonrası" diyorlar. Kendilerince eleştiriyorlar. Google 'a " Gülşen çıplak" yazın. Neler neler karşınıza çıkacak. Benimkiyle kıyasladığında hakikaten dudak uçuklatacak derecede. Erkek dergilerine özel olarak pozlar verilmiş. Bu ikisi arasındaki kıyaslamayı yapabilmek için bir parça araştırmak lazım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR