Noel sabahı kabusu yaşamıştı! Kimliği belli oldu
ABD'nin Tennessee eyaletinin Nashville kentinde, Noel sabahı meydana gelen patlamayla bağlantılı olduğu düşünülen kişinin, 63 yaşındaki Anthony Quinn Warner olduğu açıklandı. Patlamada 3 kişi yaralanmış, hastaneye kaldırılan bu kişilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklanmıştı.
DÜNYA , 28 Aralık 2020 Pazartesi, 00:33
Noel sabahı kabusu yaşamıştı! Kimliği belli oldu

Metro Nashville Police Şefi John Drake, yaptığı açıklamada, Warner'ın ve birkaç kişinin daha patlamayla bağlantısı olabileceğini bildirdi. ABD basınının soruşturmayı yürüten yetkililere dayandırdığı haberlerinde ise patlamanın meydana geldiği alanda bulunan ve insan kalıntıları olduğu düşünülen kanıtların Warner'a ait olabileceği belirtildi.

İNTİHAR SALDIRISINDAN ŞÜPHELENİLİYOR

Federal Soruşturma Bürosunun da (FBI) kimliği doğrulamak için DNA sonuçlarını beklediği kaydedildi. Yetkililer, patlamanın "büyük olasılıkla" bir intihar saldırısı sonucu meydana geldiğinden şüpheleniyor. Şehir merkezine park edilmiş karavan tipi araçtaki patlayıcının infilak ettiği olayla ilgili soruşturma devam ederken, Belediye Başkanı John Cooper, alana erişimi kısıtlamak için pazar gününe kadar söz konusu bölgede sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

BEYAZ SARAY'DAN YARDIM İSTENMİŞTİ

Vali Bill Lee de patlamanın etkisinin şiddeti ve büyüklüğü nedeniyle Beyaz Saray'dan federal yardım istemişti. Patlama nedeniyle en az 41 binanın zarar gördüğünü belirten Lee, hasar oluşan iletişim sistemlerinin, acil çağrı merkezi 911 dahil ev ve GSM hatlarını da etkilediğini kaydetmişti. Patlamada 3 kişi yaralanmış, hastaneye kaldırılan bu kişilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR