Nusaybin'de gazeteciler hedef alındı!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'nı takip eden gazetecilere Kamışlı tarafından keskin nişancılarla ikinci bir saldırı daha düzenlendi. Güvenlik güçleri, ikinci saldırının ardından önlem alarak gazetecilerin binayı güvenli şekilde tahliye etmesi için çalışmalara başladı. Camların kırıldığı ve Kamışlı'daki teröristler tarafından hedef alınan bina şu an boşaltılıyor.
GÜNDEM , 11 Ekim 2019 Cuma, 13:54
Nusaybin'de gazeteciler hedef alındı!

Suriye topraklarında Barış Pınarı Harekatı devam ederken YPG/PKK'lı teröristlerin Türkiye'nin sınıra yakın bölgelerine yönelik saldırıları sürüyor.

Son olarak Suriye'nin Kamışlı kentindeki teröristlerin bulunduğu bölgeden Mardin'in Nusaybin ilçesine ateş açıldı.

Barış Pınarı harekatı'nı takip eden gazetecilerin bulunduğu otelin çatı katındaki restorana yönelik saldırıda 2 gazetecinin cam kırıkları nedeniyle yaralandığı belirtiliyor. Yaralı gazetecilerin hayati tehlikesi yok.

Keskin nişancı tarafından açıldığı tahmin edilen ateşin sürdüğü bildirildi.

Aralarında yabancıların da olduğu gazetecilerin saldırı sonrası mevzi alarak görevlerine devam ettiği görüldü.

BİR SALDIRI DAHA OLDU

Aynı binada bulunan gazetecilere bir kez daha saldırı yapıldı. Gazeteciler binadan tahliye edilmeye başlandı.

7 SİVİL ŞEHİT OLMUŞTU

Nusaybin'de dün de Suriye sınırından atılan havan topları sonucu anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit olmuş, 24 kişi yaralanmıştı. Şanlıurfa'yı hedef alan terörist saldırılarda ise biri bebek 4 kişi şehit olmuş, 45 kişi de yaralanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR