O savcılara görev yok
Özel yetkili mahkemeler'in yerine oluşturulan bölge ağır ceza Mahkemeleri'ne yeni atamalar yapılırken, aralarından Başsavcı Vekili Fikret Seçen ve Saadettin Sarıkaya gibi bazı savcılara yeni düzenleme kapsamında yetki verilmedi.
GÜNDEM , 12 Temmuz 2012 Perşembe, 09:55
O savcılara görev yok
 3. Yargı Paketi'yle birlikte özel yetkili mahkemeler kaldırılmış yerine bölge ağır ceza mahkemeleri kurulmuştu. HSYK bu konuyla ilgili yürüttüğü çalışmayı tamamladı, atamalar yapıldı. Özel yetkili mahkeme sayısı 8'di ancak bölge ağır ceza mahkeme sayısının 13 olduğu bildirildi. Buna göre, 2'si İstanbul, 2'si de Diyarbakır'da olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya, Samsun, Erzurum ve Van'da kurulan bölge ağır ceza mahkemelerine atamalar yapıldı.

O SAVCILARA GÖREV YOK

Başsavcı Vekili Fikret Seçen, MİT soruşturmasını yürüten Saadettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar ile Balyoz soruşturmasını yürüten Hüseyin Ayar'a yeni düzenleme kapsamında yetki verilmediği belirtiliyor. 9 eski özel yetkili savcıya görev verildi.

65 HAKİM 80 SAVCI

HSYK, 13 ağır ceza mahkemesi başkanı, 26 ağır ceza mahkemesi üyesi ve bu kanun kapsamında görev yapacak 26 özgürlükler hakimi olmak üzere, hakim sınıfından 65, 11 Cumhuriyet başsavcıvekili, 69 Cumhuriyet savcısı olmak üzere, savcı sınıfından 80, toplamda ise 145 hakim ve Cumhuriyet savcısını kanundan kaynaklanan suçların soruşturma ve kovuşturmasında görev almak üzere ihtisas mahkemelerinde yetkilendirdi.

BURSA'DAKİ ATAMALAR

Düzenleme kapsamında Bursa'da oluşturulan Bölge Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Dalgalı, Ahmet Dönmez, Mustafa Dede, Fahrettin Baş, Mehmet Özyalçın, İlhan Sarıyer, Mustafa Koşum ve Şamil Seçim görevelendirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR