Off Of!
Fenerbahçe karşılaşması çıkış maçı olarak görülüyordu. 25 bin taraftarı arkasına alan ve üç puana hasret Bursaspor’a karşı rakipte kaleci Volkan Demirel faktörü vardı. Açıkçası bu kez top bizi sevmedi.
BURSASPOR , 23 Ekim 2012 Salı, 09:31
Off Of!

Barış YALIM

Ertuğrul Sağlam yine alışagelmiş hareketlerini yaptı. Hakem triosuna taktı kafayı. Yerdeki su şişesini ayağı ile sahaya fırlattı. Sonuç olarak Twente maçındaki senaryo gerçekleşti ve takım Sağlam’sız kaldı.

Fenerbahçe karşılaşması Bursaspor için bu sezonun en kritik maçlarından biriydi.
Kalkan cezanın ardından bunun farkında olan taraftarlar da tribünü hıncahınç doldurdu.
Takım da fena oynamadı.

Genel olarak bakılınca Fenerbahçe'den çok daha iyi olan bir Yeşil Beyazlı takım vardı sahada.
Ancak Milli Takım'da tabiri caizse 'kova' rolünü üstlenen Volkan Demirel'in, bu maçta 'panter' kesilmesi hesapları alt üstetti. Ay Yıldızlı forma altında sakat olan futbolcuların, kendi kulüplerinde turp gibi çıkmasına benziyor bu durum.
Nitekim bu performans Fenerbahçe'ye 1 puan kazandırırken, Bursaspor'a 2 puan kaybettirdi.

Bu mu Faır-Play?
Bu oyun karşısında teknik direktör Ertuğrul Sağlam ne yaptı?
Maçı izlemeyen bir futbolsever bile Sağlam'ın yine hakemlerle uğraştığını tahmin edebilir.
Evet.
Yine hakemlerle tartışan ve yerdeki su şişesini ayağı ile sahanın içine fırlatan Ertuğrul Sağlam, hakem Yunus Yıldırım tarafından tribünlere gönderildi.
Daha 3 gün önce Orhangazi Üniversitesi'nde fair-play çağrıları yapan ve taraftarın sabırlı olmasını dile getiren Ertuğrul Sağlam'ın su şişesini  tekmeyle oyun alanına göndermesi söyledikleri ile hiç bağdaşmadı.
Bu hareketi gören taraftarların daha sonra sahaya girmesi, tribünlerden ses bombası fırlatması gayet normal.

Dedikodular yükseliyor
Maçın ardından en çok tartışılan iki isme gelelim...
Tuncay Şanlı ve Vederson...
Hafta içinde Serdar Aziz ile aynı anda sakatlıktan kurtulan ve takımla birlikte çalışmalara başlayan, doktorlarına "Serdar ve Tuncay Fenerbahçe maçında oynar mı?" diye sorduğumuzda, "Evet oynarlar. Özellikle Tuncay, Serdar'dan biraz daha iyi durumda. Onun oynaması muhtemel" cevabını aldığımız Tuncay Şanlı, Fener'e karşı oynamadı. Aklımıza hiç Tuncay'ın, Sarı Lacivertli takıma karşı 18'e dahi giremeyeceği gelmemişti.
Bu durum karşısında kulüpten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Peki Tuncay neden bu maçın kadrosuna alınmamıştı?
Kafalarda soru işareti oluşturan bin bir türlü seçenek geliyor. Çıkan dedikodular, Tuncay'ın bu maçta kendisinin oynamamak istemesi şeklinde. Mantıklı bir açıklaması olmadıkça da bu dedikodular alır başını yürür.
Bir başka tartışılan futbolcu ise Vederson'du... Brezilya asıllı Türk futbolcunun rakibe karşı tam performansını ortaya koymadığı söyleniyor. Bu duruma çok fazla ihtimal vermek doğru olmaz.

Sorulur ama cevaplanamaz
Peki ligin 8. haftasında neler yaşandı.
Bu sezonun en iyi maçları oynandı. Gençlerbirliği-Galatasaray maçında her iki takımın gösterdiği performans ve sergilediği oyun çıkan sonuca yansıdı. Tam 6 gol atıldı. Bu karşılaşmanın ardından bol gollü mücadeleleri izlemeye devam ettik.
Kasımpaşa'nın 90. dakikadan sonra 2-0 olan maçı 2-2'ye getirmesi ve İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Trabzonspor karşılaşması, futbol kalitesi olarak oldukça yüksekti.
Bakıldığı zaman puan durumunda tavan ile taban arasında da beklendiği gibi puan farkları oluşmadı.
Her takımın, her takımı yendiği bu ortamda tartışılan konu ise şu;
"Şike bittiği için mi büyük-küçük takım faktörü ortadan kalktı?"
Sorulması kolay ama bilinmesi çok zor bir konu.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR