Örnek Koleji yine zirvede
Sakarya'da organize edilen yıldızlar yüzme grup yarışlarında Özel Emine Örnek Koleji, çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında hem erkek hem kız branşında ipi göğüsleyerek şampiyon olmayı başardı.
BURSA'DA SPOR , 12 Mayıs 2018 Cumartesi, 07:43
Örnek Koleji yine zirvede

HER DALDA ZİRVEDE
Spordaki başarılarıyla her zaman adından söz ettiren Örnek Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Sakarya'da 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Yıldızlar Yüzme Türkiye Şampiyonası grup yarışlarında Bursa temsilcisi, erkekler ve kızlarda zirveye çıktı ve şampiyon olarak finallere katılma hakkı elde etti. Turnuvada kızlarda zirveye çıkan Özel Emine Örnek Koleji'nin ardından, Şişli Terakki Vakfı Okulları ikinci, Kocaeli Özel Ata Fen Koleji de üçüncü oldu. Örnek Koleji'nin şampiyon olduğu erkeklerde ise Şişli Terakki Vakfı Okulları ikinci olurken, Kocaeli Özel Kükürtlü Okulları kendisine üçüncü sırada yer buldu.

TÜRKİYE REKORU GELDİ
Sakarya'da düzenlenen şampiyonada kızlar ve erkekler olmak üzere takım halinde önemli bir başarıya ulaşan Özel Emine Örnek Koleji sporcuları, bireysel müsabakalarda da rakiplerini adeta ezdi geçti. Bursa ekibinin yüzücüleri, toplamda 6 bayrak yarışını kazanarak organizasyonda rakiplerini rahat geçti. Şampiyonada Özel Emine Örnek Koleji öğrencisi Yağız Alp Yekta da 50 metre kurbağalamada 00.39.90'lık derecesiyle eski rekoru geçerek yeni Türkiye rekorunun sahibi olmayı başardı ve Örnek Koleji'ni gururlandırdı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR