Osmangazi'de sağlıksız gıdaya geçit yok
Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede gerçekleştirdiği sıkı denetimlerini özellikle Ramazan Ayı'nda gece gündüz aralıksız sürdürüyor. Denetimlerde, gıda ürünlerinin ambalaj ve saklama koşullarına yönelik inceleme yapan zabıta ekipleri, son kullanma tarihi geçmiş ürünler satan işletmelere cezai işlem uyguladı.
BURSA , 13 Haziran 2017 Salı, 11:30
Osmangazi'de sağlıksız gıdaya geçit yok

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak, gözetlemek, sağlıklı gıda ürünlerini temin etmelerini sağlamak amacıyla ilçedeki işyerlerini denetlemeye devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü'nün gece nöbetçi amirliğine gelen ihbar üzerine ekipler, işyerlerine baskınlar düzenledi. İşyerlerinde öncelikle ruhsat, iş yeri açma ve çalıştırma izin belgeleriyle, personel sağlık belgeleri, ölçü ayar belgelerini kontrol eden ekipler, daha sonra iş yerlerinin genel durumlarını inceledi. Yapılan denetimler sonunda iş yerlerinin ruhsatsız faaliyet gösterdiği ve aynı zamanda, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı tespit edildi. Zabıta ekiplerince ruhsatsız çalışan iş yerlerine, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan faaliyet göstermekten tutanak tutuldu. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler ise müsadere edilerek tutanakla birlikte imha edildi. İş yerlerine de idari para cezası uygulandı.

Denetimlerin aralıksız süreceğini dile getiren yetkililer, vatandaşların gördükleri olumsuzlukları kendilerine anında bildirmeleri durumunda gereken işlemlerin yapılacağını ifade etti. Yetkililer, vatandaşlardan alışveriş yaparken de aldıkları gıda maddelerinin son kullanım tarihlerine ve ambalajlarına dikkat etmeleri tavsiyesinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR