Osmangazi Köprüsü doldu taştı feribot boş kaldı
Yeni açılan Osmangazi Köprüsü'nün bayram tatilinde bedava olması feribota olan talebi sıfıra indirdi. Otobanın Orhangazi ve İznik çıkışı trafiğin kilitlenmesine neden oldu. 
GÜNDEM , 02 Temmuz 2016 Cumartesi, 17:04
Osmangazi Köprüsü doldu taştı feribot boş kaldı
Uzun bayram tatilinin başlamasının ardından İstanbul’dan ayrılan binlerce kişi bedava olduğu duyurulan yeni Osmangazi köprüsüne akın etti. Otobanın çıkışında yaşanan aşırı yoğunluk sürücüleri alternatif yol arayışına itti. Otobanın Orhangazi ve İznik çıkışı kilitlendi. Bursa yolunda araç trafiği şu an itibariyle durma noktasına geldi.

Eskihisar-Topçular feribotu sakin

Bu arada herkesin bedava otobanı tercih etmesi feribota olan ilgiyi ise sıfıra indirdi. En yoğun feribotlardan biri olan Eskihisar-Topçular hattındaki sakinlik herkesi şaşırttı. Bayramları en yoğun günlerinden birini geçiren iskelede feribotlar dolmayı beklemeden kalktı. Yeni açılan Osmangazi Köprüsü’nün ücretsiz olması sebebiyle boş kalan Eskihisar feribotunun yanındaki esnafta satış yapamamaktan yakındı.

37 yaşındaki Ercan Koçoğul, aç kaldıklarını söyleyerek, “Şu ana kadar 50 tane simit satabildim. Köprü de bedava. Herkes köprüyü tercih etti. Bayramlarda çok yoğun olan feribot iskelesine şimdi kimse gelmiyor. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, bizi de düşünsün. 11 günlük tatil mi olur. 3 gün olsun, bedava olsun” diye konuştu.

Öte yandan saatlerce yolda olan yolcular, Osmangazi Köprüsü’ndeki trafiğin normal, çıkışlarının ise facia olduğunu dile getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR