Öz kızına tecavüz edip bebeğini öldüren babaya şok ceza
Konya'da zihinsel engelli öz kızı 17 yaşındaki E.A.'ya tecavüz ettikten sonra doğan bebeği öldürüp dereye atmakla suçlanan 53 yaşındaki Ö.A., bebeği öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu, tecavüz suçundan da 33 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum oldu.
GÜNDEM , 23 Ağustos 2013 Cuma, 13:58
Öz kızına tecavüz edip bebeğini öldüren babaya şok ceza

Olay, 10 Şubat 2012 tarihinde Merkez Meram İlçesi İnlice Beldesi'nde meydana geldi. Çobanlık yaparak geçimini sağlayan 2'si kız 5 çocuk babası Ö.A., iddiaya göre evde kimsenin olmadığı sırada zihinsel engelli öz kızı E.A.'ya tecavüz etti. E.A. babasının tehditi üzerine durumu kimseye anlatamadı. İddiaya göre olayı öğrenen anne de eşinin baskısıyla durumu gizledi. Durumu çevredekilerden saklamaya çalışan Ö.A. ve zihinsel engelli eşi A.A., kızlarını aylarca dışarıya çıkartmadı ve kendi imkanlarıyla evde doğum yapmasını sağladı. Dünyaya gelen kız bebeğini bir çuvala koyan Ö.A. başını taşla ezerek öldürdü. Daha sonra da cesedi çuvalın içinde, evlerinin yaklaşık 2 kilometre uzağında bir dere yatağına attı.

OLAY HASTANEDE ORTAYA ÇIKTI

Doğumdan sonra ağrıları dinmeyen genç kız ailesi tarafından Konya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Anne ve baba, doktorlara kızının karnında şiddetli bir ağrı olduğunu öne sürüp, doğum yaptığını gizledi. Fakat doktorlar yaptıkları muayenede E.A.'nın yeni doğum yaptığını saptadı. Kızın yaşının küçük olması ve durumdan şüphelenen doktorlar durumu jandarmaya bildirdi. Meram İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de Ö.A.'yı evinde gözaltına aldı. Kızına tecavüz ettiğini, eşiyle birlikte de evde doğum yaptırdığını söylemesi üzerine eşi A.A. da gözaltına alındı. Yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Ö.A., tutuklandı. Eşinin zoruyla olay gizlediğini söyleyen ve zihinsel engelli olduğu öğrenilen eşi A.A., ise serbest bırakıldı.

CESET BULUNAMADI

Ö.A.'nın cesedi çuval içinde dere yatağını attığını belirtmesi üzerine jandarma ekipleri dere yatağında bebeğin cesedi aradı. Yapılan aramada sadece çuval bulunurken vahşi hayvanlarca parçalandığı tahmin edilen bebeğin cesedine ulaşılamadı. Hastanede bulunan E.A. tedavisi tamamlandıktan sonra annesi A.A. ile birlikte Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı bir rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.

BABAYA AĞIR CEZA

Adam öldürme, cinsel istismar ve suç delillerini gizlemek suçlarından ömür boyu hapis cezası ile Konya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan çoban Ö.A., son kez hakim karşısına çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul eden Ö.A.'yı mahkeme, bebeği öldürmek ve delilleri gizlemekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme heyeti, Ö.A.'ya öz kızını nitelikli olarak cinsel yönden istismar etmek suçundan 12 yıl ceza verirken, suçun çocuk mağdureye cebir ve tehdit kullanmak suretiyle işlenmesi, öz kızına karşı nüfusu ve velayet hakkını kötüye kullanması, kısa zaman aralıklarla mağdureyi birçok kez cinsel istismara uğratarak eyleminin gerçekleşmesi nedeniyle cezasını arttırarak 33 yıl 9 aya çıkardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR