Özal'ın danışmanının oğlu kendini yakmaya kalktı
Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın teknik danışmanı olan Erkal Zenger'in oğlu Zeki Zenger, zabıtaların kamulaştırma kararına karşı bugün işyerinin çatısına çıkarak kendini yakmak istedi. İşyerini boşaltmayacağını söyleyen oğlu Zenger "Burası bizim ekmek teknemiz. Ekmek teknemize kan doğranıyor" diye bağırdı. Erkal Zenger, Süleyman Demirel'den, Bülent Ecevit ve Turgut Özal'a dek pek çok siyasetçiyle birlikte çalışmıştı.
GÜNDEM , 09 Mart 2017 Perşembe, 15:45
Özal'ın danışmanının oğlu kendini yakmaya kalktı

Ankara Kalesi içinde bulunan ve restoran olarak faaliyet gösteren Zenger Paşa Konağı için kamulaştırma kararı verilince benzinli eyleme sahne oldu.

Sözcü'den Yavuz Alatan'ın haberine göre, belediye ekipleri kamulaştırma kararını tebliğ için gelince, konağı işleten Erkal Zenger'in oğlu Zeki Zenger dama çıkarak üzerine benzin ve ispirto döktü ve kendisini yakmakla tehdit etti.

Personel de damda eyleme geçti. Binanın boşaltılması için işlem başlatan zabıtaya karşı personel tepki gösterdi. "Burası bizim ekmek teknemiz. Ekmek teknemize kan doğranıyor" diye bağırdı. Bölgede zabıtaların bekleyişi sürüyor.

ÖZAL'LI YILLARIN ÜNLÜ İSMİYDİ

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın teknik danışmanı olan merhum Erkal Zenger'in restore ettiği konak uzun süre turistlerin uğradığı yeri olmuştu. Osmanlı motifleri ile süslü tarihi konak restoran olarak hizmet verdi.

Zenger, Süleyman Demirel'den, Bülent Ecevit ve Turgut Özal'a dek pek çok siyasetçiyle birlikte çalıştı. Zenger, basın toplantıları ve miting organizasyonları yapıyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR