Pandemi nedeniyle hastaneye alınmadı: Başka hastane yolunda hayatını kaybetti
Sakarya'nın Pamukova ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan 4 çocuk annesi Damla Şimşir rahatsızlanması sonucu Pamukova İlçe Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak hastane pandemi nedeniyle kapatılmıştı. Bunun üzerine Geyve İlçe Devlet Hastanesine götürülmek istenen kadının bulunduğu araç yolda arıza yaptı. Dakikalar sonra gelen başka bir araçla hastaneye götürülmek istenen talihsiz kadın yolda hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 25 Nisan 2020 Cumartesi, 18:20
Pandemi nedeniyle hastaneye alınmadı: Başka hastane yolunda hayatını kaybetti

Pamukova Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden 28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir bugün sabah saatlerinde evlerinin önünde bir anda yere yığıldı.

Yakınları ambulansın geç geleceğini düşünerek kendilerine ait araçla Pamukova Devlet Hastanesine götürdü. Ancak İl Pandemi Kurulunun kararı ile hastane personelinin geçici olarak Arifiye'de görevlendirilmesi nedeni ile Pamukova Devlet Hastanesi kapalı olunca, hasta yakınları Damla Şimşir'i Geyve Devlet Hastanesine götürmek için yola çıktılar.

Damla Şimşir'i hastaneye götürdükleri araç Geyve yakınlarında arızalanınca, hasta başka bir araçla Geyve Devlet Hastanesine götürüldü. Hastaneye varan 28 yaşındaki Damla Şimşir hayatını kaybetti. Talihsiz kadının kalp krizinden ölmüş olabileceği değerlendirilirken, kesin ölüm nedeni yapılan otopsi sonucunda belli olacak.

"HASTANE AÇIK OLSA DAMLA HAYATTA OLACAKTI"

28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşiri hastane götüren komşuları ve yanı zamanda akrabaları İbrahim Elekcioğlu ile Muhammet Elekcioğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Sabah saatlerinde Damla evlerinin önünde yere düşmüş vaziyetteydi. Çenesi kilitlenmişti. Ambulans geç gelir diye kendi aracımızla Pamukova Devlet Hastanesine götürdük. Ama hastane kapalıymış.

* Mecburen Geyve Devlet Hastanesine gitmek için yola çıktık. Ama aracımız yolda arıza yaptı. Hastayı arkamızdan gelen eşinin bulunduğu araca aldık.

* Geyve Devlet Hastanesi acile götürdüğümüzde bize doktor ve görevli sağlık personeli Damla Şimşir'in öldüğünü söylediler. Burada hastanemiz açık olsa ilk müdahale burada yapılacaktı. Belki Damla şu an hayatta olacaktı.

"O HASTANEYİ KAPATANLARIN VİCDANI NASIL RAHAT EDECEK?"

Evli 28 yaşında 4 çocuk annesi Damla Şimşir'in genç yaşta ölümü komşularını da yasa boğarken, komşuları talihsiz kadının Pamukova İlçe Hastanesinin kapalı olması nedeni ile öldüğü iddia ederek "Buradaki hastane açık olsaydı o 28 yaşındaki kadın ölmezdi. 4 tane çocuğu yetim kaldı, sokakta kaldılar. O hastaneyi kapatanların nasıl vicdanı rahat edecek. Günah değil mi? Yazık değil mi? Pamukova ilçelikten çıktı köy oldu" diyerek tepki gösterdiler.

EŞİNİN PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Talihsiz kadının 2019 Temmuz ayından da aynı rahatsızlığı geçirdiği ancak tedavi edilerek kurtulduğu belirtilirken, eşi Volkan Şimşir'in Temmuz 2019 ayında sosyal medya hesabından yaptığı "Allahım seni bana ve çocuklarına bağışladığı için, binlerce şükür olsun sana" paylaşımı ise dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR