Polisler şüpheli paketi açtıklarında gördüğüne inanamadı
Zeytinburnu şüpheli paket ihbarı alan polis, olay yerinde bir çanta içinde terk edilmiş 3-4 günlük bir bebekle karşılaştı. Olay 23.30 sıralarında Topkapı Kaleiçi’nde yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait “1453 Topkapı Sosyal Tesisleri" A Kapısı girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre şüpheli paket ihbarı alan polis ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaştı.
GÜNDEM , 09 Aralık 2013 Pazartesi, 10:34
Polisler şüpheli paketi açtıklarında gördüğüne inanamadı

Bir ağaç altına bırakılan çantaya yaklaşan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü polis ekipleri, çantadan gelen bebek sesi duydu. Çantayı açtıklarında kundağa sarılı halde henüz göbek bağı kopmamış 3 ya da 4 günlük olduğu tahmin edilen bir kız bebeği ile karşılaştı. Polis ekipleri polis aracıyla bebeği ilk olarak, Merkez Efendi Polis Merkezi’ne götürdü. Bebeğin aşırı soğuktan etkilenmesi nedeniyle durum 112 acil sağlık ekiplerine bildirildi. Merkez Efendi Polis Merkezi’ne gönderilen ambulanstaki sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi polis merkezinden yaptıktan sonra bebek Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Doğum Evi’ne sevk ederek sağlık kontrolünden geçirildi.

BEBEĞE "AYŞE" İSMİ VERİLDİ

Polis ve hastane yetkilileri tarafından “Ayşe" ismi verilen bebeğin, sarılık hastalığı nedeniyle hastanede kısa süreli tedavi gördüğü, sağlık durumunun ise iyi olduğunu öğrenildi. Bebek hastenedeki sağlık kontrollerinin ardından ambulansla Bahçelievler Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu’na götürüldü. Polis, bebeği terk eden kişi ya da kişileri bulmaya çalışıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR