Popüler uygulama TikTok, kullanıcı sayısı açıklandı!
Son dönemin popüler sosyal medya uygulaması TikTok merakla beklenen kullanıcı sayısını açıkladı. İşte konunun detayları.
TEKNOLOJİ , 29 Eylül 2021 Çarşamba, 08:35
Popüler uygulama TikTok, kullanıcı sayısı açıklandı!

Musical.ly bazında video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan popüler sosyal medya uygulaması TikTok sosyal medyada önemli bir aşama kaydetti. TikTok aktif kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığını duyurdu.

Covid-19 pandemisi döneminde sosyal medya kullanımının artması ile TikTok uygulamasındaki kullanıcı sayısı da artış gösterdi. Pandemi döneminde 2 milyar küresel indirme sınırını aşarak kullanıcı sayısında büyük bir sıçrama yakalayan TikTok kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Çin merkezli TikTok veya Çin de bilinen adıyla Douyin aylık aktif kullanıcı sayısını bir kutlama mesajı ile duyurdu. Popüler olduğu kadar tartışmalarla da gündemden düşmeyen sosyal medya uygulaması TikTok özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında oldukça fazla kullanıcıya sahip. Daha önce Musical.ly adlı şarkı ve kısa video paylaşımı ile öne çıkan bir uygulama olarak ortaya çıkan platform 2018'den bu yana TikTok adıyla kullanılıyor.

Gençler arasında oldukça popüler olan TikTok uygulaması YouTube Shorts ve Instagram Reels gibi uygulama özelliklerinin ortaya çıkmasında etkili oldu.

TikTok yöneticisinden aylık aktif kullanıcı açıklaması

TikTok COO'su Vanessa Pappas, her ay "Dünyanın dört bir yanından bir milyardan fazla insan spor, müzik, sanat ve kültür, moda, DIY ve daha fazlası için eğlenmek, ilham almak veya yeni bir şey keşfetmek için TikTok'a geliyor." ifadesini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR