Prens Bin Zayid'den, Erdoğan'a teşekkür telgrafı!
Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid, Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür telgrafı gönderdi.
GÜNDEM , 24 Kasım 2021 Çarşamba, 22:29
Prens Bin Zayid'den, Erdoğan'a teşekkür telgrafı!

Türkiye'ye ziyaret düzenleyen Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid el-Nahyan, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür telgrafı gönderdi.

Gördükleri sıcak karşılama ve misafirperverlik için Erdoğan'a teşekkür eden Prens bin Zayid, 'ziyaretin kendilerine, iki ülke arasındaki ilişkileri; ortak çıkarlara hizmet edecek, iki dost halkın yararına olacak ve onların özlemlerini gerçekleştirecek şekilde güçlendirmenin yollarını görüşme fırsatı verdiğini' ifade etti.

Bin Zayid, Erdoğan'a sağlık ve mutluluk; Türk halkına da güvenlik, istikrar ve refahın devamlı olması yönünde temennide bulundu.

'Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirme fırsatlarına odaklanan verimli görüşmeler gerçekleştirdik'

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi ajansı WAM'da da bin Zayid'in Türkiye ziyaretine ilişkin açıklaması paylaşıldı.

Ankara'da Erdoğan'la bir araya geldiğini belirten bin Zayid, "Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirme fırsatlarına odaklanan verimli görüşmeler gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

İş birliği için yeni ve gelecek vaat eden ufuklar açmayı umduklarını belirten bin Zayid, iki ülkenin yararına olacak karşılıklı çıkarlarını, kalkınma ve refah beklentilerini gerçekleştirecek şekilde ortak çalışmayı istediklerini kaydetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR