PUBG Mobile'da oyunculardan puta tapma tepkisi! Sosyal medyada çok konuşuldu
PUBG Mobile en çok oynanan mobil oyunlardan bir tanesi. 2017'de oyuncuların beğenisine sunulan yapım sürekli olarak güncelleniyor. Yeni içerikler ekleniyor, özel etkinlikler yapılıyor. Bununla birlikte son güncellemeyle oyuna eklenen bir içerik, oyunculardan tepki çekti. Twitter'da "pubgoynamaoynattırma" etiketi kısa süre içinde ilk sıraya yükseldi.
TEKNOLOJİ , 05 Haziran 2020 Cuma, 00:01
PUBG Mobile'da oyunculardan puta tapma tepkisi! Sosyal medyada çok konuşuldu

Yakın zaman önce son güncellemesiyle Miramar haritasına kavuşan PUBG Mobile'a sosyal medyada büyük tepki gösteriliyor. Twitter'da "pubgoynamaoynattırma" etiketi açan kullanıcılar, oyun içerisinde silah almak için puta tapma hareketinin yapılması gerektiğini ve bunun, dini olarak oldukça çirkin bir durum olduğunu söylüyor.

Oyuna yerleştirilen bazı noktalarda bulunan putlar çeşitli silahları içinde barındırıyor. Oyuncular karşılarına çıkan putların önünde durduklarında normalde silah almak için bastıkları tuşa basınca "Tapınılıyor" ibaresi ortaya çıkıyor. Yaşanan bir başka durum ise yerden alınan elmaları putlara fırlatan bazı kullanıcılar silah alabildiklerini söylüyor.

Oyunun geliştiricisi Tencent'ten gelişen tepki ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR