Rasim Ozan Kütahyalı'dan Nagehan Alçı'nın fotoğrafı hakkında açıklama
Nagehan Alçı'nın fotoğrafı hakkında pek çok sosyal medya kullanıcısı "Fotoğraf Afganistan'dan değil, Pakistan'dan" yorumları yapmıştı.
GÜNDEM , 15 Eylül 2021 Çarşamba, 12:45
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Nagehan Alçı'nın fotoğrafı hakkında açıklama

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Afganistan'a giden eşi, HaberTürk yazarı Nagehan Alçı'nın dün paylaştığı ve sosyal medyada "Afganistan'dan değil Pakistan'dan çekildiği"ne yönelik yorumlar yapılan fotoğraf hakkında, "O fotoğraf Nagehan'ın da belirttiği gibi Afganistan sınırında çekilmiş bir fotoğraf. Nagehan Afganistan'a giriş yaptığı an ben bunu coşkuyla paylaşmak istedim" dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı, "Veeeeeeee.... Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında... Taliban'ın Afganistan'ında bir Türk kadın yazar olarak tüm ülkeyi dolaşacak... Hem halkın nabzını tutacak hem Afganistan'ın yeni yönetici kadrolarıyla görüşecek... Zor ve cesur bir vazife..." notuyla paylaştığı Nagehan Alçı'nın fotoğrafı hakkında T24'e açıklama yaptı.

Fotoğrafın Afganistan sınırında çekildiğini belirten Kütahyalı, "'Nagehan asla Afganistan'a gitmedi' hezeyanları da gösteriyor ki Türkiye toplumunun her kanadında ciddi bir akıl ve ruh sağlığı problemi oluşmuş durumda" ifadesini kullandı.

Kütahyalı, "Özellikle toplumun aşırı laikçi-ulusalcı bölümünün delirmesinde benim de -geçmişte yaptıklarımla- şahıs olarak ciddi sorumluluğum var. O kesime de şefkatle yaklaşmak gerekir" açıklamasını yaptı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR