Recep Altepe yeni yılın ilk tesisini açtı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Minareliçavuş Mahallesi´nde yaptırılan spor kompleksi törenle hizmete açıldı.
BURSA , 04 Ocak 2014 Cumartesi, 16:32
Recep Altepe yeni yılın ilk tesisini açtı

Annesinin Minareliçavuş'ta doğduğunu ve buraya yapılan tesislerin kendisini ayrıca heyecanlandırdığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 4 yılda 152 yeni yatırımı hizmete alarak Bursa´yı Türkiye´de sporun başkenti haline getirdiklerini söyledi.

Minareliçavuş Spor Tesisleri´nin açılışı, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) içerisinde yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´nin yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Mustafa Öztürk, AK Parti Bursa İl Başkanvekili Cemalettin Torun, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alparslan Yıldız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Cemal Vardar, Yeşil Bursa Spor Kulübü Başkanı İlyas Acar ve davetliler katıldı.

Tesislerin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 152. spor tesisini Minareliçavuş´ta yaptıklarını belirterek, 2014´ün ilk günlerinde hizmete alınan yatırımın hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Bursa´nın gerçek anlamda bir spor şehri olması ve 7´den 70´e herkesin spor yapabilmesi için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini, 4 yılda açtıkları tesislerle öğrenci sporcu sayısını 48 bin 200´e çıkardıklarını belirten Başkan Altepe, "İnşallah bu tesis Bursa adına elde edilen başarıları daha da üst seviyelere taşıyacak. Buradan yetişen sporcular hem sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edecekler hem de Bursa ve Türkiye´yi uluslararası arenada başarıyla temsil edecekler" dedi.

Minareliçavuş Spor Tesisleri´nin FIFA standartlarıda olduğunu, çim ve suni çim olarak iki ayrı kategoride planlanan futbol sahalarında normal lig maçlarının yanı sıra amatör spor kulüplerine yönelik faaliyetlerin yapılabileceğini ifade eden Başkan Altepe, "Bu tesislerle birlikte artık tüm amatör takımlarımız maçlarını kendi sahalarında, kendi seyircileri önünde oynayacak. Bursa´da deplasman mantığı oluşacak" diye konuştu.

Tesislerin plan ve konum itibarıyla bölge halkının ve spor kulüplerinin ihtiyaçlarına yönelik planlandığını belirten Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyemizce yapılan bu çalışma yaklaşık 4 milyon TL´ye maloldu. Kompleks içerisinde, 72´ye 105 cm ebatlarında biri çim diğeri de suni çim iki futbol sahası, yürüyüş yolu, 1000 kişilik tribün, bay-bayan soyunma odası, duş-WC, kafeterya ve idari bina bulunuyor" şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, konuşmasında Minareliçavuş Mahallesi´nin kendisi açısından ayrı bir öneminin olduğunu da dile getirdi. Annesinin Minareliçavuş Köyü doğumlu olduğunu belirten Başkan Altepe, "Buraya spor kompleksi kazandırmak beni ayrıca heyecanlandırdı. İnşallah birlikte bu güzelliği artırarak devam ettireceğiz. Bu tesisler, sporcu yetiştirme ve toplum düzenin sağlamada aktif rol alacak" ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kurulan spor tesislerinin iyi işletilmesi için vakıf kurma hazırlığı içerisinde olduklarını, kurulacak vakfa da enerji üretim tesislerinden aktarılan gelirlerle sürdürülebilirlik kazandıracaklarını anlattı.

Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ise, tesislerin hayırlı olması dileğinde bulunarak, Bursa´nın Büyükşehir Belediyesi´nin kazandırdığı tesislerle hem profesyonellerin hem de gençlerin rahatlıkla spor yapabileceği bir il haline geldiğini belirtti. Şerbetçioğlu, Minareliçavuş Spor Tesisleri´ni Bursa´ya kazandıran Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de Büyükşehir Belediyesi´nce Nilüfer ilçesine kazandırılan yatırımlara değindi. Nilüfer´in tüm derelerinin Büyükşehir Belediyesi´nce temizlenip yeniden düzenlendiğini, Beşevler´e bölge parkı kazandırıldığını, metronun ilçenin tamamına hizmet verecek şekilde üniversiteye kadar uzatıldığını, son olarak da büyük bir spor kompleksinin ilçe halkının kullanımına sunulduğunu kaydeden Öztürk, "Bazıları Nilüfer´deki park alanlarını ticarileştirerek rant sağlarken ve hiçbir gelişme kaydedemezken, Büyükşehir Belediyemiz ilçenin çağdaş hayat şartlarına ulaşması için tüm imkanlarını seferber ediyor. Bu farkındalığın iyi değerlendirilmesi lazım" açıklamasında bulundu.
Konuşmaların ardından Yeşil Bursa Spor Kulübü Başkanı İlyas Acar, günün önemine binaen Başkan Altepe´ye çiçek, üzerinde isminin yazıldığı 16 numaralı forma ve plaket takdim etti. Daha sonra tesislerin açılışı, protokol üyeleri tarafından kurdela kesilerek yapıldı. Açılışın ardından Başkan Altepe ve beraberindekiler, birer penaltı atışı gerçekleştirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR