'Robin Hood' iş başında!
Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde mahalle bakkallarında veresiye defterlerindeki borçları ödeyen ve ihtiyaç sahiplerine zarf içinde para dağıtan 'Robin Hood' olarak bilinen yardımsever, bu kez Çorum Sungurlu'da ortaya çıktı.
GÜNDEM , 10 Şubat 2020 Pazartesi, 16:42
'Robin Hood' iş başında!

Son olarak depremin vurduğu Elazığ'da yardım elini uzatan gizemli hayırsever şimdi de Çorum'da yardım etti.

30 BİN LİRALIK BORÇ ÖDEDİ

Robin Hood olarak bilinen hayırsever, Sungurlu'da birden fazla bakkala giderek 80 kişinin 30 bin liralık borcunu ödedi. İlçede kimliği gizli tutulan bir hayırsever, mahalle bakkallarına borcu olanların borçlarını ödedi. Bakkala borcunu ödemek için gelen vatandaşlar ise borçlarının olmadığını duyunca sevinçten havaya uçtu.

"BORÇLU OLANLAR DURUMA ÇOK SEVİNDİ"

Borcunu ödemeye gelenlere durumu anlatan mahalle bakkalları, vatandaşların çok sevindiğini söyleyerek, "2019 yılından borcu olanlar vardı. Durumları iyi olmayan vatandaşlarımız borçlarını ödemekte güçlük çekiyordu. Bu duruma çok sevindiler. Allah razı olsun dediler. İnşallah bu iş öncü olur da böyle hayırseverlerin sayısı çoğalır" şeklinde konuştular.

"HAYIRSEVERLERİN SAYISI AZALDI"

Mahalle sakinleri ise, "Böyle hayırseverlerden Allah razı olsun. Bu zamanda sayıları azaldı. Bu olayları görmek gerçekten çok güzel. Herkesin örnek alması gerekiyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR