Rusya'dan bomba iddia! Biz yapmadık
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus uçaklarının Suriye'de bombardıman düzenlediğinin öne sürüldüğü görüntülerin militanlar tarafından hazırlandığını ifade etti.
DÜNYA , 13 Aralık 2016 Salı, 18:45
Rusya'dan bomba iddia! Biz yapmadık
Tümgeneral Konaşenkov, "Halep'te çekilen 'Rus bombardımanları', 'Rus ateşi' ve diğer görüntüler militanlara ait özel televizyon grupları tarafından çekildi" dedi.
 
Bazı medya kuruluşlarının bu görüntüleri kaynağını kontrol etmeden kullanmasının büyük bir soru işareti doğurduğunu kaydeden Konaşenkov, teröristlerin propagandasına itibar etmeme çağrısı yaptı.

Öte yandan Konaşenkov, Halep'in doğusunda muhalefet, insani kuruluşlar ve insan hakları savunucuları bulunmadığını, bölgede sadece militanların uyguladığı terörün hakim olduğunu vurguladı. "Halep'in doğusunda 'muhalefet', 'yerel konseyler' ya da Londra veya diğer başkentler tarafından desteklenen, Batılı değerlere sahip Beyaz Miğferler gibi 'insani kuruluşlar', 'tıbbi dernekler' ya da 'insan hakları savunucuları' yoktu" diyen Konaşenkov, sivillerin aktardığına göre bölgede sadece açlık ve terörün hakim olduğunu ifade etti. ... 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR