Sağlam'ın yeni takımı
Eskişehirspor'un yeni başkanı Mesut Hoşcan'ın teknik direktörlük için Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya vardığı öğrenildi.
SPOR , 22 Haziran 2013 Cumartesi, 21:58
Sağlam'ın yeni takımı

Bursaspor'dan ayrılmasının ardından henüz bir takımla anlaşmayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Yaz transfer döneminde Samsunspor, Medical Park Antalyaspor ve Beşiktaş ile adı anılan Ertuğrul Sağlam'ın Spor Toto Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un başına geçeceği iddia edildi.

Lig TV'nin haberine göre; Eskişehirspor'da Halil Ünal'ın ardından başkanlığa seçilen Mesut Hoşcan'ın teknik direktörlük için Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya vardı.

Bu iddianın ardından Eskişehirspor ve Ertuğrul Sağlam cephesinden açıklama geldi.

"PRENSİPTE ANLAŞTIK"

Eskişehirspor Kulübü'nün bugün yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen Mesut Hoşcan, "Ertuğrul Sağlam ile prensipte anlaştık. Hiçbir sıkıntımız yok" dedi.

Hoşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok önemli, ulvi ve kutsal bir görev olan Eskişehirspor başkanlığına seçildiğini ifade etti.

Eskişehirspor taraftarının değişim istediğini anlatan Hoşcan, "Bu değişime delegeler de kulak verdi. Gereğini yaptılar. Zor bir seçim oldu. Bütün sandıklardan başarıyla çıktık. Bundan sonra hep birlikte Eskişehirspor'umuzu daha iyi yerlere taşımak için mücadele edeceğiz. Eskişehirspor'umuzun eski dik duruşunu, Anadolu efsanesi değerlerini ve maneviyatını yeniden kuracağız ve yaşatacağız. Bütün camiamıza hayırlı olsun" dedi.

- "Türk futbolunda da değişime gerek var"

Hoşcan, nasıl bir takım teslim alacaklarını bilemediklerini belirterek, şunları söyledi:

 "Biraz sorunlarımız var. Hafta başından itibaren bakacağız. Ertuğrul Sağlam ile prensipte anlaştık. Hiçbir sıkıntımız yok. Kendisi bu gece Eskişehir'e geliyor. Şu anda yolda. Son detaylarla ilgili görüşmelerimizi yapacağız. Ondan sonra gerekli ne varsa bu yönetim onları yapacak. Öncelikle şeffaflığa, güvene ve Fair-Play'e dikkat etmemiz lazım. Türk futbolunda da değişime gerek var."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR