Samsung'un yeni akıllı saati görüntülendi
Bilindiği üzere Samsung önümüzdeki ayın hemen başında özel bir etkinlik düzenleyecek. 5 Ağustos'ta düzenlenecek olan etkinlikte Güney Koreli teknoloji devi yeni Note serisini tanıtacak. Bu etkinlikte Note 20 modellerinin haricinde yeni Galaxy Watch modeli de sahnede boy gösterecek.
TEKNOLOJİ , 30 Temmuz 2020 Perşembe, 10:01
Samsung'un yeni akıllı saati görüntülendi

Şimdiye kadar Samsung Galaxy Watch ile ilgili pek çok rapor sızdırıldı. Bu raporlarda saatin sahip olacağı özellikler ve tasarımı net bir şekilde gözler önüne serilmişti.

Saatin tanıtımına yaklaşık olarak 1 hafta kala Galaxy Watch3 videoda da ortaya çıktı.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Samsung Galaxy Watch3 1.2 inçlik AMOLED bir ekranla gelecek. 8GB'lık dahili depolama alanına sahip olan saatte Samsung tarafından geliştirilen TizenOS 5.5 kullanılacak.

Şimdiye kadar Tizen'in akıllı saatlerde son derece başarılı bir performans sergilediği söylemek mümkün. Lakin bu performans ne yazık ki akıllı telefonlar tarafına aktarılabilmiş değil. Hatırlanacağı üzere Samsung Tizen tabanlı birkaç akıllı telefon üretmişti. Lakin bu telefonlar istenilen satış başarısına ulaşamadı.

Belki ileride Samsung Tizen tabanlı daha fazla akıllı telefon modeli görebiliriz. Muhtemelen o telefonlar, Galaxy Watch serisiyle çok daha uyumlu bir şekilde çalışacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR