Şanlıurfa'ya 2 milyar 100 milyon TL yatırım
Bakan Eroğlu, ''Geçen yıl sonuna kadar Şanlıurfa'mıza, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tam 2 milyar 100 milyon Türk liralık yatırım yapmıştır'' dedi.
GÜNDEM , 03 Haziran 2012 Pazar, 21:29
 Şanlıurfa'ya 2 milyar 100 milyon TL yatırım
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Şanlıurfa'da, Valilik binası önünde gerçekleştirilen ''111 Tesisin Toplu Açılış Töreni''nde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak en büyük yatırımlardan birini Şanlıurfa'da gerçekleştirdiklerini söyledi.
''Geçen yıl sonuna kadar Şanlıurfa'mıza, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tam 2 milyar 100 milyon Türk liralık yatırım yapmıştır'' diyen Eroğlu, bu yıl da öngörülen yatırımları hayata geçireceklerini belirtti.

DSİ Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla kentteki içme suyu sorununu çözmek için bir çalışma yaptıklarını hatırlatan Eroğlu, şunları kaydetti:

''Sayın Başbakan'ım, 'Şanlıurfa'da su yok' demiştiniz. Ben buraya gelerek kısa zamanda içme suyu arıtma tesisini ve Şanlıurfa'daki iletim hatlarını tamamladım. 2004 yılında da Şanlıurfa'ya gürül gürül su verdik. Şu anda 2050 yılına kadar Şanlıurfa'mızın suyu hazır. Bunun dışında maalesef Şanlıurfa'daki dereler tam ıslah edilmemişti, biz bunları da ele aldık. Şanlıurfa'daki bütün derelerin ıslahını gerçekleştirdik. Hatta köprüleri dahi talimat üzerine yaptık. Karakoyun Köprüsü çok berbat bir vaziyetteydi. Onu da ıslah ettik, hatta tarihi eser niteliği kazansın diye özel bir taşla yaptık. Hatta gelenler bu köprü hangi asırda kaldı diye merak edip soruyorlar.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR