Sarıgül’ün adaylık tarihi belli oldu
Yerel seçimler yaklaşırken kıyasıya yarışın yaşanması beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için CHP’de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün partiye katılımına kesin gözüyle bakılıyor.
GÜNDEM , 24 Ağustos 2013 Cumartesi, 16:57
Sarıgül’ün adaylık tarihi belli oldu

8 Eylül’de yapılacak Parti Meclisi’nde Sarıgül’ün geleceği dedikodularına karşın bu adımın “şimdilik” atılması beklenmezken, ekim ayı ortalarından Sarıgül’ün resmi başvuruyu yapacağı kaydediliyor. Bu başvurunun ardından toplanacak PM’de Sarıgül’ün CHP’ye üyeliğinin kabul edilmesinin ardından adının açıklanması gündemde. CHP kulislerinde “29 Ekim’de Sarıgül ismi açıklanacak” iddiası da dillendiriliyor.

İstanbul için adı geçen güçlü isimlerden Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in ise süreci beklediği ifade ediliyor. CHP’de bazı isimler Sarıgül’ün partiye gelmeyeceği görüşünde. İşadamı ve eski Galatasaray yöneticisi Adnan Öztürk’ün de adı adaylık geçerken, Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan ve Prof. Dr. Semih Eryıldız, resmi başvuru yaparak, aday adayı olmuştu.

Belediye başkanlıkları aday adaylığı için 2 Eylül’de başvurular sona erecak ancak bu sadece il ve ilçeleri kapsıyor. Genel Merkez’e yapılacak başvurular YSK takvimine göre ayarlanacak. YSK takvimine göre adaylar seçimlere 45 gün kalana kadar açıklanabiliyor. Bu durumda “Sarıgül’ün 2 Eylül’e kadar başvurması gerek” yorumlarının geçerliliği kalmıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR