Savcı Hanefi Avcı'nın Beraatini İstedi
Savcı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında "Silahlı terör örgütüne yardım etmek" ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek" suçlarından beraat talep etti.
GÜNDEM , 06 Mart 2017 Pazartesi, 13:39
Savcı Hanefi Avcı'nın Beraatini İstedi

Devrimci Karargah örgütü üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri iddiasıyla, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davada mütalaa açıklandı.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da sanıkları arasında bulunduğu Devrim Karargah terör örgütü davasında sona gelindi. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7. celsesi görülen duruşmada Savcı Bilgin Uysal esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

SAVCI BERAAT TALEP ETTİ

Savcı, Hanefi Avcı hakkında "Silahlı terör örgütüne yardım etmek" ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek" suçlarından beraat talep etti. Mütalaada, Devrimci Karargah örgütü üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri iddiasıyla yargılanan diğer sanıklardan bir kısmı hakkında hapis cezası talep edilirken; bir kısmı hakkında da beraat talep edildi. 69 sanıklı Devrimci Karargah davası, Yargıtay 16. Ceza Daire'sinde 2015 yılında bazı sanıklar yönünden kısmen bozulmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR