Scorpions rüzgarı İstanbul'da
Tüm dünyada 100 milyondan fazla albüm satan ve bir çok ödüle layık görülen efsane Rock grubu SCORPIONS, UNILIFE organizasyonuyla İstanbullu müzikseverler ile buluştu.
MAGAZİN , 20 Ekim 2012 Cumartesi, 01:11
Scorpions rüzgarı İstanbul'da

“Send Me An Angel”, ”Still Loving You”, ”Hurricane”, ”Always Somewhere”, ”Humanity” gibi birçok ölümsüz şarkı ile tüm dünyada 100 milyondan fazla albüm satan ve birçok ödüle layık görülen efsane Rock grubu SCORPIONS, İstanbullu müzikseverler ile buluştu.

Maçka Küçükçiftlik Park’ta dünyaca ünlü sanatçı ve grupları Türkiye'ye getirmesiyle tanınan UNILIFE organizasyonu ile sahne alan grubun hayranları, konserden saatler önce alana gelerek uzun kuyruklar olusturdu. Her jenarasyondan dinleyici kitlesinin katıldığı konserde yaklaşık 12 bin kişi, SCORPIONS’ın sahneye çıkması ile tek bir yürek oldu. Konser öncesinde geçtiğimiz sene ilk albümü ile Türk rock dünyasına hızlı bir giriş yapan Ayşe Saran sahne aldı.

Son olarak 2010’da yine bir UNILIFE organizasyonu ile Türkiye’deki 10 bini aşkın hayranıyla buluşan SCORPIONS’ın, istanbul konseri uzun sure hafızalardan silinmeyecek
2010 yılında başlayan ve hala devam eden ‘Farewell’ dünya turnesi sonrasında 46 yıllık müzik serüvenlerini sonlandıracağını açıklayan SCORPIONS, aynı yıl çıkan ‘Sting in the Tail’ albümlerinin başarısının ardından kariyerlerine devam etme kararı aldı.

Yıllardır kendilerini gönülden destekleyen hayranlarına ve The Beatles, The Rolling Stones gibi gruba müzik kariyerlerinde ilham veren efsanevi isimlere bir teşekkür niteliğinde olan ‘Comeblack’ albümünde, ‘Rock You Like A Hurricane’, ‘Wind Of Change’ ve ‘Still Loving You’ gibi ölümsüz şarkılar, Klaus Meine, Rudolf Schenker ve Jabs & co.’nun yaratıcılığı eşliğinde teknolojik olanaklarla yeniden kaydedildi. Konserde bu şarkılara da yer verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR