Şehit öğretmen Neşe ile babası mezarı başında anıldı
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından babası Hasan Alten ile birlikte şehit edilen öğretmen Neşe Alten, mezarları başında anıldı.
GÜNDEM , 27 Ekim 2021 Çarşamba, 13:28
Şehit öğretmen Neşe ile babası mezarı başında anıldı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde PKK'lı teröristler 1993 yılında öğretmen Neşe Alten'i, yanında bulunan babası Hasan Alten göreve atandıktan 25 gün sonra şehit etti. Neşe öğretmen şehit edilişinin yıldönümünde Şarköy ilçesindeki mezarı başında anıldı. Anmaya, Şarköy Kaymakamı Hakan Kılıçkaya, Belediye Başkanı Alpay Var, Milli Eğitim Müdürü Barış Elma, Şarköy Müftüsü Menderes Karapunar, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Akkoyun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Dualar okunduktan sonra şehitlerin mezarına çiçekler bırakıldı.

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP'TAN AILEYE TAZIYE

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabı üzerinden şehit öğretmen Neşe ve babası Hasan Alten'ın fotoğraflarını da kullanarak mesaj yayımladı. Şentop, mesajında, "Daha 21 yaşında 25 günlük öğretmenken 26 Ekim 1993'te Diyarbakır'da bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Tekirdağlı öğretmenimiz Neşe Alten ve babası Hasan Alten'in ailesini arayarak taziyelerimi tekrar ilettim. Saygı ve rahmetle" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR