Şehitlerin kimlikleri belli oldu!
Mersin Mut'ta devrilen otobüste şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu
GÜNDEM , 27 Temmuz 2020 Pazartesi, 15:29
Şehitlerin kimlikleri belli oldu!

Tarsuslu Mustafa Dağlı'nın baba evine şehit ateşi düştü.

Asker Mustafa Dağlı'nın şehadet haberi Mersin'in Tarsus ilçesi Tepeköy Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Şehidin Tepeköy Mahallesi'nde bulunan baba ocağına acı haber, Garnizon Komutanı Şükrü Uzundağ, Jandarma Komutan Vekili Kadir Dölek, Tarsus Emniyet Müdür Ercan Erbil, Müftü Ali Can ve askeri yetkililer tarafından 112 Acil ekipleri ile birlikte verildi. Dağlı'nın şehadet haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Mustafa Dağlı'nın 1 ay önce Manisa'ya askere gittiği öğrenildi.Şehit Dağlı'nın Tepeköy Mahallesi'ndeki baba ocağına Türk bayrağı asılırken, yakınları ve mahalle sakinleri eve akın etti. Şehidin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit ateşi Samsun'a düştü!

Er Caner Mayendağı'nın şehit olduğu haberini, İlkadım ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki ailesine yetkililer verdi. Ayrı olan anne Güngör Göksert ile baba Levent Mayendağı, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Ailenin evinin önünde ambulans hazır bekletilirken, yakınları ve komşuları taziye için eve akın etti.

Acemi birliğini tamamladıktan sonra usta birliği için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giderken kazada şehit olan Mayendağı'nın bekar olduğu bildirildi.

ŞEHİT ATEŞİ BURSA'YA DÜŞTÜ

Şehit olan askerler arasında Bursa'nın Yıldırım ilçesinde ikamet eden Samet Çaldır olduğu öğrenildi.

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakır'ın yaptığı açıklamada ""Askerlerimizi taşıyan otobüste Mahallemiz delikanlısı Samet Çaldır kardeşimiz şehadet şerbeti içmiştir. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin acılı ailelerine sabırlar versin inşaallah. Şehidin cenazesi ile alakalı bilgilendirme yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Şehidin ailesi ve mahalledeki komşuları aldıkları acı haber sonrası gözyaşlarına boğuldu.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ:

Samet ÇALDIR (Er) Memleket Bursa Yıldırım

Mustafa DAGLI (Er) Memleketi Mersin Tarsus

Kerim ARSLAN (Er) Memleketi Sulakyurt Kırıkkale

Caner MAYENDAĞI (Er) Memleketi Samsun

Melih KIZILTEPE (Sürücü / sivil )

Süleyman SAVAŞ (Sürücü - sivil )

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR