Selçuk Tekay son yolculuğuna uğurlandı
Türkiye'nin en önemli keman virtüözlerinden olan ve birçok şarkının bestecisi sanatçı Selçuk Tekay, dün hayatını kaybetti. 68 yaşında yaşamını yitiren usta sanatçı, gerçekleştirilen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Birçok ünlü ismin katılım gösterdiği törende zor anlar yaşayan Tekay'ın oğlu ise gözyaşlarını tutamadı.
MAGAZİN , 14 Haziran 2021 Pazartesi, 15:32
Selçuk Tekay son yolculuğuna uğurlandı

Müzik sektöründe birçok sanatçının orkestrasında şeflik yapan besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayatını kaybetmişti. Acı haberi ünlü sanatçı Emel Sayın sosyal medya hesabından duyurarak üzüntüsünü dile getirmiş ve aileye baş sağlığı dilemişti.

OĞLU GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

'Beraber yürüdük biz bu yollarda', 'Vurgun' ve 'Yorgunum Dostlarım' adlı şarkılarında aralarında olduğu çok sayıda unutulmaz besteye imza atan Selçuk Tekay için Silivrikapı Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Tekay'ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Cenaze namazında ünlü bestekarın oğlu Mert Maner'in hayli üzgün olduğu ve güçlükle ayakta durduğu görüldü. Tekay'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Silivrikapı Mezarlığına defnedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR